Celulare Lajmet e fundit Uncategorised

Zyrtare data e prezantimit te Google Pixel 3aXL dhe Pixel 3a!

Evleaks sot siguroi një informacion të mëtejshëm dhe të rëndësishëm për eksponentin tjetër të sferës Pixel, duke ndarë imazhin e fundit të terminalit – me një mbulesë të bardhë mbrapa. Në ekranin kryesor mund të shihni referencën e qartë te dates 7 maj, domethënë ditën e parë të fillimit të konferencës së I / O të Google dhe datën e vendosur tashmë nga shtëpia e Mountain View për të prezantuar lajmet mbi celularet Pixel.

Informacionet e para mbi lançimin e smartfoneve te rinj te Google flisnin per nje event te muajit Maj. Data e prezantimit te Google Pixel 3aXL dhe Pixel 3a do te jete zyrtarisht data 7 Maj. Kompania publikoi sot eventin nje “flyer” me eventin e prezantimit:

Foto Data e prezantimit Google Pixel 3aXL:

data e prezantimit google pixel 3axl

Google ka krijuar nje faqe ne dyqanin e tij online per te promovuar filmin “Avengers: Endgame“. Ne qender te kesaj faqe ndodhet nje hija vjollce e nje shkronje “G” e madhe me shkrimin “Help is on the way” (ndihma po afron). Ne te ndodhet edhe shkrimi mbi daten 7 Maj, kur diçka e madhe do te vije per universin Pixel. Ky publicitet padyshim eshte nje konfirmim: data e prezantimit te Google Pixel 3aXL do te jete 7 Maji.

Google Pixel 2XL, ja perse eshte akoma nder celularet me performant! Lexo Ketu

Google gjithashtu deklaroi qe me rastin e prezantimit te Pixel do te dalin edhe disa “Playmoji” te reja qe kane te bejne me MCU (Marvel Cinematic Universe). Me saktesisht me Thor, Black Widow, Iron Man dhe Capitan Amreica. Kompania gjithashtu publikoi nje video ku Pixel ndihmon banoret e New York duke bere selfie me anije fluturuese alienesh.

Google nuk ka shprendare informacioni teknike mbi Pixel qe do te prezantohen ne 7 Maj, por mendohet se ato do te kene nje ekran FHD+ dhe 4GB RAM. Pixel 3a do te jete me i vogel me ekran rreth 5.6” ndersa Pixel 3aXL me ekran 6”.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.