FACE ID
Celulare Lajmet e fundit

📉Ulen shitjet e Apple 📱 ne Europë 📉 Ja shkaku kryesor‼️

Sipas të dhënave të ofruara nga firma kërkimore në treg, Kantar Worldpanel, shitjet e forta të iPhone XS dhe iPhone XS Max në fund të tremujorit të tretë ndihmuan Apple të arrinte një rritje në tregjet amerikane, australiane dhe smartphone kineze. Megjithatë, në tregun evropian, Apple pa një rënie. Pjesa e iPhone në tregun evropian […]

Xiaomi Poco F1 - foto
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Xiaomi POCO F1 – është ky celulari perfekt 😍😍 (Foto + Video)

Xiaomi më në fund ka njoftuar nën-markën e saj POCO dhe me atë Xiaomi POCO F1 (ose Pocophone F1, pasi ky është emri i gdhendur në mbulesën e pasme të vetë smartphonit). Ne kishim filluar të njiheshim me atë javën e kaluar, falë një twett të hollësishëm, por tani që është zyrtare ne mund të […]

Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Xiaomi Mi A2 – një tjetër celular spektakolar me karakteristika TOP

[ZYRTARE] Xiaomi sapo zbuloi versionin Xiaomi Mi A2. Smartphoni sapo u publikua në websitin e famshëm të e-commerce Aliexpress me ngjyrat Gold, Black e Blue, edhe pse mendojmë se do dalin shpejt edhe ngjyrat e tjera. LEXO EDHE:  Fshini mesazhet WhatsApp me këtë teknikë të re Më poshtë skeda teknike e plotë e  Xiaomi Mi A2 që mund […]

xiaomi mi a2 lite-foto1
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Xiaomi Mi A2 Lite – një tjetër celular spektakolar

Të gjithë jemi duke pritur Xiaomi Mi A2, por Xiaomi sapo zbuloi versionin Xiaomi Mi A2 Lite. Smartphoni sapo u publikua në websitin e famshëm të e-commerce Aliexpress me ngjyrat Gold, Black e Blue, edhe pse mendojmë se do dalin shpejt edhe ngjyrat e tjera. LEXO EDHE:  Fshini mesazhet WhatsApp me këtë teknikë të re Më poshtë skeda teknike […]

iOS ose Android
Lajmet e fundit

[Korrik 2018] Top 10 telefonat me te shitur ne bote!

Kush janë telefonat me te shitur ne bote? Duke filluar nga ky muaj Shtepia e Teknologjisë do ju paraqesë gjithmonë listën me 10 telefonat me te shitur ne bote gjate çdo muaji. Fillojmë dhe i hedhim një sy se kush ishin TOP 10 gjatë muajit që sapo mbyllëm – Qershor 2018. Apple ka rifituar vendin […]

xiaomi redmi 6 dy
Celulare Lajmet e fundit

XIAOMI REDMI 6, ja data e prezantimit dhe karakteristikat teknike!

Xiaomi Redmi 6 do të prezantohet zyrtarisht në më pak se një javë, saktësisht më 12 qershor.    Nga te dhenat e fundit dhe imazhet e para të zbuluara ne web, Xiaomi Redmi 6 duhet të karakterizohet nga ekran Full Screen me pranine e “notch” (gadishulli) ne pjesen e siperme te tij, pra me korniza […]

xiaomi mi 8 tre
Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi Mi 8 ne imazhet e para live dhe thuajse zyrtare 😍😍

Xiaomi Mi 8 u shfaq në imazhe të reja live që konfirmojnë se ekziston gadishulli “notch” në pjesen e siperme të ekranit dhe SoC Qualcomm Snapdragon 845. Prezantimi zyrtar i produktit është planifikuar për nesër , 31 maj 2018.   Xiaomi Mi 8 mund të debutoje që nga dita e parë në një numër të […]

xiaomi mi mix 2s-foto2 (1)
Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi E6 – ja celulari më i ri i familjes

Gjigandi kinez i prodhimit Xiaomi nuk është duke ulur përpjekjet e saj për të kapur sektorë të ndryshëm të tregut të smartfonëve. Kohët e fundit, kompania ka lëshuar Xiaomi Mi MIX 2S, Xiaomi Redmi S2 dhe Xiaomi Mi 6X (Pink Version), dy pajisjet e mesme dhe lehtësisht të përballueshme. Tani, një smartphone i ri Xiaomi […]

xiaomi mi mix 2s-foto2 (1)
Lajmet e fundit

Rekord XIAOMI, tashme kompania nr. 4 ne bote!

Rekord xiaomi– Ne hapesiren kohore Q1, pra tremujori i pare i vitit, Xiaomi eshte e vetmja kompani qe ka patur nje rritje te vazhdueshme. Tashme ajo eshte kthyer ne prodhuesin e 4 ne bote per dispozitive smartphone. Sipas kompanise “Strategy Analytics”, Xiaomi ka ngjitur shkallet e suksesit duke u renditur menjeherë pas Huawei, Apple dhe […]