Facebook Down
Lajmet e fundit

Facebook dhe Instagram jane DOWN. Woow 😱😱

Facebook dhe Instagram jane DOWN. Woow Raport i problemeve te Familjes Facebook. ‘Outage’ me e gjate ne historine e Facebook.  Instagram duket se është rikthyer të enjten në mëngjes ndërsa kompania e tij mëmë, Facebook, shkon në ditën e dytë të problemeve rreth platformës së mediave sociale. Downdetector.com, një website raportimi te problemece ndërprerjet e […]

funksionet e whatsapp top 20
Guida Tutorial

Funksionet e WhatsApp-it.

E perdorim cdo dite por a e njohim aq mire? Njihuni me TOP 20 funksionet e WhatsApp qe duhet te dini patjeter! Funksionet e WhatsApp: Back Up Chat WhatsApp ju lejon të kryeni “back up” të bashkëbisedimeve chat, fotografive, mesazheve zanore apo dhe videove që keni shkëmbyer me miqtë. Ky funksion mund të aktivizohet automatikisht […]

WhatssApp
Lajmet e fundit

Lajmi i fundit WhatsApp nuk na pëlqen fare

Lajmi i fundit WhatsApp: Zhvilluesit kanë filluar të fusin reklamat në versionin Android të versionit beta 2.18.305. Konfirmimi vjen tek ne si zakonisht nga faqja e internetit WABetaInfo e cila, në një tweet, ka specifikuar se si zbatimi sapo ka filluar dhe se reklamat do të aktivizohen vetëm në të ardhmen. @WABetaInfo WhatsApp beta for […]

Perditesimi WhatsApp 2017
Lajmet e fundit

KUJDES MASHTRIMIN!✉️ WHATSAPP ✉️: lajmi fals i perdorimit me pagese

WhatsApp! KUJDES!⚠⚠⚠ Rikthehen kerkesat e çuditshme per pagesen e sherbimeve te ketij aplikacioni. “Modus Operandi” i ketyre kompanive te fshehta dhe te çuditshme qe punojne per te “vjedhur” perdoruesit e thjeshte eshte gjithnje e njejte. Aplikojne principet e “Phishing“, ose i ashtuquajturi “peshkimi” i njerezve qe mund ti besojne skemave te tyre mashtruese. Ne fillim […]

WhatsApp
Guida

Si të fshimë mesazhet në WhatsApp që janë dërguar deri në një javë më parë

WhatsApp kohët e fundit filloi të lanconte një veçori të re që lejon përdoruesve t’i bëjnë “unsend” mesazheve. Kjo do të thotë që tani mund të fshini një mesazh të cilin nuk do donit ta kishit derguar. Funksioni i kërkuar për një kohë të gjatë ka qenë në testime për disa kohë, por tani të gjithë […]

whatsapp
Lajmet e fundit

Ja çfarë do të shtohet në update-n e rradhës nga WhatsApp

WhatsApp është duke punuar në një update i cili do ti mundesojë përdoruesve të tij,  të kenë mundësinë që ta shohin foton direkt nga paneli i njoftimeve. Kohët e fundit kompania ka punuar fort në mënyre që të jenë të sigurtë që të mos humbin dominancën e tregut.   Informacione të ndryshme vijnë nga website të famshme […]

App

VideoChat – Ja te rejat e WhatsApp-it! A jeni gati? 😍

Facebook sapo shpalli tek konferenca e programuesëve që WhatsApp do të marri dy risi të reja, Videochat në grup dhe Sticker.  LEXO EDHE: Ja pse duhet te kalibroni baterine e celularit tuaj! KLIKO KETU! Të dy këto risi nuk kanë nevojë për shumë shpjegim pasi mud të gjenden tek programe të tjera. Videochati i ri e […]