iOS ose Android
Krahasime

[2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] iOS ose Android, cili është sistemi më i mirë ?

Në dekadën e fundit debati se kush është më i mirë iOS ose Android nuk ka fund. Prandaj vendosa të shkruaj këtë artikull ku do të krahasoj këto dy sisteme operative. Ato çfarë do të krahasoj janë: Baziket Përformanca Aplikacionet Varieteti Përshtatshmëria Përditësimet Bateria iOS ose Android – Baziket Në pamje të parë përsa i përket […]

telefona te perdorur-cover
Guida

[GUIDA 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] Si të bleni telefona të përdorur?

Të bleni telefona te perdorur mund të ju kursej para, por sigurisht që ka dhe rreziqet e saja. Ja disa këshilla që ne kemi mësuar pasi kemi blerë telefona te perdorur. Prodhuesit e telefonave lançojnë modele të reja çdo vit. E nga kjo shumë njerëz blejnë telefonat e fundit duke bërë kështu që telefonat e […]

iphone se 2-render-foto
Iphone

iPhone SE2 mund të mos prezantohet fare. Shikoni arsyen😯

Fjalët për një prezantim të mundshëm të iPhone SE2 kanë kohë që janë në qarkullim.Shumë njerëz duket se e duan një pasardhës të telefonit ultra kompakt SE2. Megjithatë, Apple nuk ka treguar ndonjë shenjë që po punon në këtë model. Në fakt informacionet e reja rreth iPhone SE2 kanë qenë ekspluzive vetëm për prodhuesit e […]

Vivo Nex
Celulare

Ja sa do të kushtojë super telefoni Vivo Nex😮😮

Vivo ka vendosur se do të prezantoje versionin e perfunduar të Vivo APEX  në 12 Qeshor. Ky telefon do të quhet Vivo Nex dhe do të ketë pothuajse 100% ekran. Kjo arrihet falë kameras së përparme të ndërtuar si periskop, e cila del nga telefoni sa herë nevojitet. Sipas një fotoje të publikuar nga njË dyqan […]

oppo_a3
Celulare

Oppo A3 vjen me 128GB memorje dhe çmim…

Oppo sapo prezantoi telefonin e saj mesatar Oppo A3. Publikemet më përparanga TENAA që sugjeronin proçesor Helio P60 dhe një ekran me notch, u konfirmuan sot. Specifika të tjera kryesore përfshijnë 128 Giga memorje dhe Android Oreo.      Specifikat e Oppo A3 Kompania Kineze prezantoi telefonin me anësore  super minimale dhe notchin për kameran […]

Lenovo
Celulare

Shikoni super telefonin që do të sjellë Lenovo! 😍

 Zëvendës presidenti i Lenovo, Chang Cheng sapo postoi një foto të një telefoni pa emër të Lenovo. Ajo çfarë e bën këtë telefon të ndryshojë nga të tjerët është raporti i ekranit me përmasat e telefonit.  Tek postimi i bërë Cheng Chang i pyeti fansat nqs. telefoni ka një raport: a) 80-84%, b) 85-89%, c) […]

iPhone X
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] iPhonat e rinj do të vijnë me ekrane Oled të Samsung

Samsung mund të nisë prodhimin e per ekrane Oled për linjën e re të iPhone në fillim të muajit Maj. Ka kohë që po flitet se Apple do të lançojë tre iPhone të rinj këtë vit në Shtator. Dy nga këto telefona priten të pëdorin një ekran Oled, ashtu si iPhone X. Tani, sipas një raporti të ri, […]

super celular Xiaomi-2
Celulare

Super celular Xiaomi – a jeni gati? Prezantimi më 13 Prill 😍

Super celular Xiaomi: Disa javë më përpara dolën lajme se Xiaomi po prodhonte një telefon nën brandin Black Shark. Nga parametrat e dala atëhere mendohej se do të ishte një telefon i synuar për “gaming” ashtu si Razer Phone. Por dje çdo gjë është konfirmuar pasi janë shpërndarë ftesat për prezantimin e telefonit. Në ftesë tregohet […]

nokia 9 tjeter
Lajmet e fundit

Nokia 9, super telefoni që pritet të dalë së shpejti!

 Qëkur brandi i njohur Nokia u rikthye në tregun e telefonave, fansat kanë pritur nga kompania HMD (zotëruse e Nokias) për një telefon që të konkurrojë telefona si S9 apo iPhone X. Ja pra që ju prezantojmë me Nokia 9! Çdo dëshirë JUAJA do plotësohet me Nokia 9 😍😍 Një listë me specifikimet e këtij telefoni […]

Lajmet e fundit

Sony kampion i baterisë ! Ja testi i Strategy Analytics 👑👑

Kompania Strategy Analytics është një kompani që merret me studimin  e përformancës tek telefonat e ndryshëm. Por këtë rradhë me kërkesë të Sony ata kanë testuar baterinë e Sony Xperia XZ2 . Gjithashtu në këtë testim ata kanë vendosur dhe telefona të tjerë si : LG G6 Oppo R11 Samsung Galaxy S9 iPhone X Huawei […]