samsung galaxy tab s4-foto-render
Lajmet e fundit Tablet

Samsung Galaxy Tab S4 – A jeni gati?

Samsung Galaxy Tab S4 është paraqitur në një imazh të parë shumë të detajuar që duket se do të konfirmoj shumë nga ndryshimet që do dalin në debutimin e gamës të re. Pajisja duket se do të ofroj korniza shumë të holla anësore, të cilat lejojnë për të akomoduar një ekran të madh me 16:10 […]

mi pad 4-xiaomi-android-tablet1
Lajmet e fundit Tablet

Mi Pad 4: Tableti perfekt që kushton sa çereku i iPad

Xiaomi zyrtarisht zbuloi Redmi 6 Pro dhe Mi Pad 4 dje në një ngjarje zyrtare në Kinë. Megjithatë, nuk ka pothuajse asgjë të re që do të zbulojmë në lidhje me pajisjen. Të dy produktet e reja u renditën në portalin e Xioamit duke rezultuar spektakolar përpara nisjes. Tani, ne kemi detaje zyrtare të çmimeve […]

Samsung Galaxy s9-fotorender
Lajmet e fundit Tablet

Samsung Galaxy Tab S4 me Snapdragon 835 dhe 4GB RAM

Tableti i ardhshëm Android Samsung sapo është zbuluar në platformën e famshme GFXBench. Kjo do të thotë se specifikimet kryesore teknike të Samsung Galaxy Tab S4 janë zbuluar, por ato gjithmonë duhet të merren me mëdyshje, sepse të dhënat mbi kriteret ndonjëherë janë edhe falsifikuar. Tiparet e paraqitura në GFXBench, megjithatë, janë shumë të besueshme nëse […]

windows-sistemi-operativ-chrome-os-karakteristikat-detajet
Lajmet e fundit PC

Windows shpjegon përse është me e mirë se Chrome OS

Pas prezantimit të Windows 10S, versioni i projektuar për shkollat, dikush pyeti Google-n se çfarë mendonte. Një nga drejtuesit përgjigjet i kënaqur sepse ishte një konfirmim i vlefshmërisë së projektit të Chrome OS (i referohet faktit se sipas tyre kanë filluar pak nga pak të kopjojnë idetë e Chrome OS). Nuk kaloi shumë kohë dhe përgjigja erdhi me […]