iOS ose Android
Krahasime

[2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] iOS ose Android, cili është sistemi më i mirë ?

Në dekadën e fundit debati se kush është më i mirë iOS ose Android nuk ka fund. Prandaj vendosa të shkruaj këtë artikull ku do të krahasoj këto dy sisteme operative. Ato çfarë do të krahasoj janë: Baziket Përformanca Aplikacionet Varieteti Përshtatshmëria Përditësimet Bateria iOS ose Android – Baziket Në pamje të parë përsa i përket […]

telefona te perdorur-cover
Guida

[GUIDA 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] Si të bleni telefona të përdorur?

Të bleni telefona te perdorur mund të ju kursej para, por sigurisht që ka dhe rreziqet e saja. Ja disa këshilla që ne kemi mësuar pasi kemi blerë telefona te perdorur. Prodhuesit e telefonave lançojnë modele të reja çdo vit. E nga kjo shumë njerëz blejnë telefonat e fundit duke bërë kështu që telefonat e […]

telefon per lojra
Celulare

Red Magic një tjetër telefon per lojra! Çmimi 😍😍

Nubia sapo prezantoi Red Magic,  një telefon per lojra. Ashtu si Black Shark i Xiaomi, Red Magic është dizenjuar me lojërat në mendje. Forma e telefonit është e inspiruar nga anijet e luftës,  me shirita dritash LED mbrapa, të cilët mund të përsonalizohen. Gjithashtu ka tre ventilatorë për ta mbajtur telefonin të ftohtë, si dhe një […]

lojrat per PC ne celular- lojra për pc
Guida

[GUIDA 🇦🇱 ] Luani lojrat per PC ne celular – Fantastike 😍

Valve shpalli javën e kaluar se së shpejti do të lejojë përdoruesit e Android dhe iOS që të lojrat per PC ne celular. Sigurisht, po flasim për Stream të lojërave nga PC/Mac tek telefoni, dhe jo hapjen e tyre direkte nga Android apo iOS.  Kjo mund të arrihet nga sot duke shkarkuar programin beta të Steam, i […]

iphone se 2-render-foto
Iphone

iPhone SE2 mund të mos prezantohet fare. Shikoni arsyen😯

Fjalët për një prezantim të mundshëm të iPhone SE2 kanë kohë që janë në qarkullim.Shumë njerëz duket se e duan një pasardhës të telefonit ultra kompakt SE2. Megjithatë, Apple nuk ka treguar ndonjë shenjë që po punon në këtë model. Në fakt informacionet e reja rreth iPhone SE2 kanë qenë ekspluzive vetëm për prodhuesit e […]

Vivo Nex
Celulare

Ja sa do të kushtojë super telefoni Vivo Nex😮😮

Vivo ka vendosur se do të prezantoje versionin e perfunduar të Vivo APEX  në 12 Qeshor. Ky telefon do të quhet Vivo Nex dhe do të ketë pothuajse 100% ekran. Kjo arrihet falë kameras së përparme të ndërtuar si periskop, e cila del nga telefoni sa herë nevojitet. Sipas një fotoje të publikuar nga njË dyqan […]

Galaxy S9 ose iPhone X-kush fiton
Lajmet e fundit

Prezantimi i Galaxy S9! A është më i mirë se iPhone X?

Kush është më i miri? Kjo është një nga dilemat më të mëdhaja në botën e smartphonëve. Samsung ose Apple? Galaxay S9 ose iPhone X? Ndërkohë shikoni videon e prezantimit të Galaxy S9 dhe S9+ dhe pastaj rezultatet nga Consumer Report! Video: Prezantimi i Galaxy S9 dhe S9+ Raporti nga Consumer Report Consumer Report është […]

doogee
Celulare

Super telefoni 300$ i Doogee me 99% ekran😍😍

Ndërkohë që Essential , Apple dhe kompani të tjera  janë munduar duke përdorur shiritat e zinj (notch) për të minimalizuar anësoret. E ndërsa Samsung është munduar ti bëjë anësoret minimale duke zgjatur telefonat. Kompania Doogee  duket  se është treguar më inovativja.  Super telefoni i Doogee i quajtur Doogee Mix 4 vjen me një ekran që rrëshqet poshtë për […]

oppo_a3
Celulare

Oppo A3 vjen me 128GB memorje dhe çmim…

Oppo sapo prezantoi telefonin e saj mesatar Oppo A3. Publikemet më përparanga TENAA që sugjeronin proçesor Helio P60 dhe një ekran me notch, u konfirmuan sot. Specifika të tjera kryesore përfshijnë 128 Giga memorje dhe Android Oreo.      Specifikat e Oppo A3 Kompania Kineze prezantoi telefonin me anësore  super minimale dhe notchin për kameran […]

Celulare

💣💣 Ja kur do prezantohet iPhone SE 2

Apple iPhone SE 2 ekziston dhe do të mbërrijë në shtator dhe gjithashtu do të ketë notch si iPhone X sipas thashethemeve të reja. Nuk do të arrijë në tremujorin e dytë të vitit 2018 siç sugjerohej nga thashethemet e fundit, por në shtator së bashku me pjesën tjetër të skuadrës. Prodhuesi i famshëm i […]