FACE ID
Celulare Lajmet e fundit

📉Ulen shitjet e Apple 📱 ne Europë 📉 Ja shkaku kryesor‼️

Sipas të dhënave të ofruara nga firma kërkimore në treg, Kantar Worldpanel, shitjet e forta të iPhone XS dhe iPhone XS Max në fund të tremujorit të tretë ndihmuan Apple të arrinte një rritje në tregjet amerikane, australiane dhe smartphone kineze. Megjithatë, në tregun evropian, Apple pa një rënie. Pjesa e iPhone në tregun evropian […]

Perditesimi WhatsApp 2017
Lajmet e fundit

KUJDES MASHTRIMIN!✉️ WHATSAPP ✉️: lajmi fals i perdorimit me pagese

WhatsApp! KUJDES!⚠⚠⚠ Rikthehen kerkesat e çuditshme per pagesen e sherbimeve te ketij aplikacioni. “Modus Operandi” i ketyre kompanive te fshehta dhe te çuditshme qe punojne per te “vjedhur” perdoruesit e thjeshte eshte gjithnje e njejte. Aplikojne principet e “Phishing“, ose i ashtuquajturi “peshkimi” i njerezve qe mund ti besojne skemave te tyre mashtruese. Ne fillim […]

Kodet sekret per celularin-foto
Lajmet e fundit

Dikush ju përgjon celularin 📱? Ja kodet sekret qe duhet te dini 💪

Besoni se dikush po ju përgjon celularin tuaj? Objektivi i ri i hakerëve është të vjedhin të dhënat e përdoruesve nëpërmjet telefonit të tyre celular. Numri i celularëve në të gjithë botën tejkalon 3 miliardë dhe mbledh të dhënat personale të miliona njerëzve. Nga njëra anë smartphonët e kanë thjeshtësuar jetën, nga ana tjetër e […]