Kodi IMEI
Lajmet e fundit

Kodi IMEI: celulari juaj është origjinal apo fallco

Kodi IMEI: Celulari është kthyer në pajisjen më të përdorur në të gjithë botën. Sot shumë përdorures kanë të paktën 1 ose më shumë celularë. Ai është kthyer në një mjet të domosdoshëm, gati të pazëvendësueshëm në përditëshmërinë tonë. Celularin e njohim ndryshe edhe me emrin “Smartphone” (telefon inteligjent) falë shumë veprimeve që kryen për […]

Apple ngadaleson qëllimisht iPhone (1)
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Apple konfirmon që ngadalëson qëllimisht iPhone-t

Tani është zyrtare, nuk ka më dyshime, Apple ngadaleson iPhone -t. Konfirmimi vjen direkt nga Apple: iPhonet e vjetër të kompanisë vullnetarisht janë ngadalësuar nëpërmjet përditësimeve të softuerit. Ajo që më parë ishte vetëm një hipotezë (bazuar megjithatë në testet e besueshme), është bërë dje një lajm i konfirmuar zyrtarisht nga Apple. iPhone bllokohet? iPhone […]

FACE ID
Celulare Lajmet e fundit

📉Ulen shitjet e Apple 📱 ne Europë 📉 Ja shkaku kryesor‼️

Sipas të dhënave të ofruara nga firma kërkimore në treg, Kantar Worldpanel, shitjet e forta të iPhone XS dhe iPhone XS Max në fund të tremujorit të tretë ndihmuan Apple të arrinte një rritje në tregjet amerikane, australiane dhe smartphone kineze. Megjithatë, në tregun evropian, Apple pa një rënie. Pjesa e iPhone në tregun evropian […]

Perditesimi WhatsApp 2017
Lajmet e fundit

KUJDES MASHTRIMIN!✉️ WHATSAPP ✉️: lajmi fals i perdorimit me pagese

WhatsApp! KUJDES!⚠⚠⚠ Rikthehen kerkesat e çuditshme per pagesen e sherbimeve te ketij aplikacioni. “Modus Operandi” i ketyre kompanive te fshehta dhe te çuditshme qe punojne per te “vjedhur” perdoruesit e thjeshte eshte gjithnje e njejte. Aplikojne principet e “Phishing“, ose i ashtuquajturi “peshkimi” i njerezve qe mund ti besojne skemave te tyre mashtruese. Ne fillim […]

iphone 2018 skeda teknike detaje cmimi
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO LIVE YOUTUBE] iPhone 2018

Video Live Youtube iPhone 2018 Sot do prezantohen modelet e reja të iPhone 2018 dhe më poshtë ju tregojmë informacionet më të fundit që njihen deri më tani. Video Live nga website apple.com Zbulimi i iPhone 2018 të ri do të mbahet këtë të mërkurë, por ende ka shumë paqartësi në lidhje me emërtimin e […]

Lajmet e fundit

Dikush ju përgjon celularin📱? Ja si ta zbuloni me këto kode sekrete

Besoni se dikush po ju përgjon celularin tuaj? Objektivi i ri i hakerëve është të vjedhin të dhënat e përdoruesve nëpërmjet telefonit të tyre celular. Numri i celularëve në të gjithë botën tejkalon 3 miliardë dhe mbledh të dhënat personale të miliona njerëzve. Nga njëra anë smartphonët e kanë thjeshtësuar jetën, nga ana tjetër e […]

App

Netflix nuk ju lejon tashme te regjistroheni nepermjet iOS App

Ju nuk mund te regjistroheni tashme ne Netflix nepermjet iOS App Netflix nuk po i lejon njerezit te regjistrohen per sherbimet e ofruara nepermjet aplikacionit te saj per iPhone dhe iPad. Aplikacioni per iOS gjithashtu nuk u lejon njerezve te hyjne me llogarite ku abonimi ka kaluar dhe asnje karte krediti ose debiti nuk eshte […]

iphone se 2-render-foto
Iphone

iPhone SE2 mund të mos prezantohet fare. Shikoni arsyen😯

Fjalët për një prezantim të mundshëm të iPhone SE2 kanë kohë që janë në qarkullim.Shumë njerëz duket se e duan një pasardhës të telefonit ultra kompakt SE2. Megjithatë, Apple nuk ka treguar ndonjë shenjë që po punon në këtë model. Në fakt informacionet e reja rreth iPhone SE2 kanë qenë ekspluzive vetëm për prodhuesit e […]