Facebook Down
Lajmet e fundit

Facebook dhe Instagram jane DOWN. Woow 😱😱

Facebook dhe Instagram jane DOWN. Woow Raport i problemeve te Familjes Facebook. ‘Outage’ me e gjate ne historine e Facebook.  Instagram duket se është rikthyer të enjten në mëngjes ndërsa kompania e tij mëmë, Facebook, shkon në ditën e dytë të problemeve rreth platformës së mediave sociale. Downdetector.com, një website raportimi te problemece ndërprerjet e […]

Shkarkoni te dhenat e Facebook
Guida

Shkarkoni te dhenat e Facebook

Shkarkoni te dhenat e Facebook! Me të gjitha lajmet e fundit që u shfaqën mbi Facebook në ditët e fundit, ndoshta po pyesni se çfarë saktësisht Facebook njeh mbi ju. Një mënyrë për të gjetur është të shkarkoni te dhenat e Facebook mbi profilin tuaj. Kjo nuk është një mundësi e re, por jo shumë […]

messeger
Lajmet e fundit

Messenger do mundesoje opsionin “Unsend” per cdo bisede tuajen

  Messenger ne Facebook shume shpejt do ju lejoje te fshini mesazhin ,brenda 10 minutash pasi e keni derguar   Facebook po planifikon te nxjerre nje update te ri per Messenger qe do t’i lejoje perdoruesit te fshijne mesazhet e derguara nga biseda brenda 10 minutave nga dergimi i tyre. Sipas Verge, diten e merkure […]

facebook
Lajmet e fundit

Arsyeja pse Facebook humbi shume perdorues ne SHBA

Pas skandalit Facebook humbet shume perdorues ne SHBA  !   Nje numer i madh amerikane po terhiqen nga Facebook pas skandaleve te fundit mbi trajtimin e te dhenave private te rrjetit social, tregoi nje studim te bere javen e kaluar.   Raporti i Qendres Kerkimore Pew zbuloi se 42 % e perdoruesve te Facebook ne SHBA […]

messenger
App

Tashme Facebook Messenger per femijet!

Facebook Messenger per femije tashme ben te mundur qe femijet te shtojne miq me vete ! Facebook ka shtuar nje detaj te ri per aplikacionin e tij te chat-it nen 13 vjec, Messenger Kids, gje qe e ben me te lehte per femijet te shtojne miqte e tyre ne platforme. “Prinderit duhet te aktivizojne nje […]

Zuckerberg
Lajmet e fundit

Zuckerberg humbet nje sasi marramendese parash

Ditet e fundit Facebook dhe vecanerisht Mark Zuckerberg ka pesuar humbjen me te madhe nga vlera monetare qe nje kompani mund te humbe ne te gjithe historine e saj. Ketu eshte shpjegimi kryesor i asaj qe Mark Zuckerberg duhet te beje tani, pasi Facebook pesoi diten e tij me te keqe te ndonje kompanie ne histori, ne […]

bff facebook-fakenews
Guida

😡😡 [MJAFT] Gënjeshtra BFF në Facebook 😡😡

Gënjeshtra BFF Facebook: fjala kthehet e gjelbër, për shkak se llogaria nuk është e mbrojtur Skandali i Facebook-ut rritet dhe gënjeshtrat e vjetra kthehen pa asnjë bazë të vërtete, gjithnjë të pakuptimta. Dhe normalisht u rikthye sërisht gënjeshta e BFF Facebook në Shqipëri ku shumë portale të njohura e rikthyen lajmin vetëm për disa klikime 😡😡 […]

Facebook
Lajmet e fundit

[FACEBLOCK] Facebook bojkotohet me 11 Prill 😱😱

Të mërkurën me 11 Prill themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg do të dali para kongresit Amerikan për shkak të skandalit të privatësisë. Shkarko te dhenat e profilit nga Facebook Operacioni kundër Facebook : “Faceblock” Po në këtë ditë operacioni Faceblock do të mbahet. Ky do të jetë një bojkot një ditor i Facebook. Gjithashtu do […]

interneti në shqipëri tetor 2017
Lajmet e fundit

Interneti 📱 💻 🖥 në Shqipëri 🇦🇱 • Statistika [Tetor 2017]

Interneti në Shqipëri Interneti në Shqipëri përdoret tashmë nga të gjithë. Shikojmë nëpër rrugët e qyteteve si fëmijë ashtu dhe persona në moshë të madhe me celularë në dorë. Por cilat janë statistikat mbi përdorimin e tij? Shtëpia e teknologjisë ka vendosur që çdo tre muaj të shkruaj një artikull mbi të dhënat kryesore të […]