iOS ose Android
Krahasime

[2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] iOS ose Android, cili është sistemi më i mirë ?

Në dekadën e fundit debati se kush është më i mirë iOS ose Android nuk ka fund. Prandaj vendosa të shkruaj këtë artikull ku do të krahasoj këto dy sisteme operative. Ato çfarë do të krahasoj janë: Baziket Përformanca Aplikacionet Varieteti Përshtatshmëria Përditësimet Bateria iOS ose Android – Baziket Në pamje të parë përsa i përket […]

android 9 samsung
Celulare Lajmet e fundit

[Skeda teknike] Samsung Galaxy A30

Samsung ka shumë lajme të rëndësishme këtë vit. Sigurisht Galaxy S10 është qendra e vëmendjes në këtë moment, por hyrja dhe vargu i mesëm do të marrin një ndryshim mjaft të rëndësishëm. Një nga këto telefona është Samsung Galaxy A30. Ky telefon do të jetë në rangun më të ulët, ka dalë në sipërfaqe në […]

telefona te perdorur-cover
Guida

[GUIDA 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] Si të bleni telefona të përdorur?

Të bleni telefona te perdorur mund të ju kursej para, por sigurisht që ka dhe rreziqet e saja. Ja disa këshilla që ne kemi mësuar pasi kemi blerë telefona te perdorur. Prodhuesit e telefonave lançojnë modele të reja çdo vit. E nga kjo shumë njerëz blejnë telefonat e fundit duke bërë kështu që telefonat e […]

iphone se 2-render-foto
Iphone

iPhone SE2 mund të mos prezantohet fare. Shikoni arsyen😯

Fjalët për një prezantim të mundshëm të iPhone SE2 kanë kohë që janë në qarkullim.Shumë njerëz duket se e duan një pasardhës të telefonit ultra kompakt SE2. Megjithatë, Apple nuk ka treguar ndonjë shenjë që po punon në këtë model. Në fakt informacionet e reja rreth iPhone SE2 kanë qenë ekspluzive vetëm për prodhuesit e […]

celularet me te fuqishem foto
Celulare Lajmet e fundit

[MAJ 2018] 10 celularet me te fuqishem ne tregun nderkombetar

Kush jane celularet me te fuqishem ne tregun nderkombetar Android? Pergjigjen e jep AnTuTu me rezultatet e sapo publikuara per muajin Maj 2018. Më poshtë rënditja e plotë e TOP 10! Siç shikojmë nga fotografia në vëndin e parë tashmë gjëndet OnePlus 6. Nuk jemi të habitur nga ky pozicion pasi celulari është vlerësuar pozitivisht […]

Vivo Nex
Celulare

Ja sa do të kushtojë super telefoni Vivo Nex😮😮

Vivo ka vendosur se do të prezantoje versionin e perfunduar të Vivo APEX  në 12 Qeshor. Ky telefon do të quhet Vivo Nex dhe do të ketë pothuajse 100% ekran. Kjo arrihet falë kameras së përparme të ndërtuar si periskop, e cila del nga telefoni sa herë nevojitet. Sipas një fotoje të publikuar nga njË dyqan […]

oppo_a3
Celulare

Oppo A3 vjen me 128GB memorje dhe çmim…

Oppo sapo prezantoi telefonin e saj mesatar Oppo A3. Publikemet më përparanga TENAA që sugjeronin proçesor Helio P60 dhe një ekran me notch, u konfirmuan sot. Specifika të tjera kryesore përfshijnë 128 Giga memorje dhe Android Oreo.      Specifikat e Oppo A3 Kompania Kineze prezantoi telefonin me anësore  super minimale dhe notchin për kameran […]

Celulare

💣💣 Ja kur do prezantohet iPhone SE 2

Apple iPhone SE 2 ekziston dhe do të mbërrijë në shtator dhe gjithashtu do të ketë notch si iPhone X sipas thashethemeve të reja. Nuk do të arrijë në tremujorin e dytë të vitit 2018 siç sugjerohej nga thashethemet e fundit, por në shtator së bashku me pjesën tjetër të skuadrës. Prodhuesi i famshëm i […]

Lenovo
Celulare

Shikoni super telefonin që do të sjellë Lenovo! 😍

 Zëvendës presidenti i Lenovo, Chang Cheng sapo postoi një foto të një telefoni pa emër të Lenovo. Ajo çfarë e bën këtë telefon të ndryshojë nga të tjerët është raporti i ekranit me përmasat e telefonit.  Tek postimi i bërë Cheng Chang i pyeti fansat nqs. telefoni ka një raport: a) 80-84%, b) 85-89%, c) […]