bateria e celularit-foto
Guida

Bateria e celularit – ja çfarë duhet të dini patjetër [Guida në 🇦🇱]

Ndoshta një nga problemet me të cilat ballafaqohet shumica prej nesh sot në botën e celularëve është bateria e celularit. Përkundër shumë përparimeve në teknologji që kanë sjellë sistemet e dyfishtë të kamerave, korniza më të vogla, si dhe për integrimin e pajisjeve të inteligjencës artificiale, industria që nuk është zhvilluar mjaftueshëm është ajo e […]

Lajmet e fundit

Dikush ju përgjon celularin📱? Ja si ta zbuloni me këto kode sekrete

Besoni se dikush po ju përgjon celularin tuaj? Objektivi i ri i hakerëve është të vjedhin të dhënat e përdoruesve nëpërmjet telefonit të tyre celular. Numri i celularëve në të gjithë botën tejkalon 3 miliardë dhe mbledh të dhënat personale të miliona njerëzve. Nga njëra anë smartphonët e kanë thjeshtësuar jetën, nga ana tjetër e […]

telefon per lojra
Celulare

Red Magic një tjetër telefon per lojra! Çmimi 😍😍

Nubia sapo prezantoi Red Magic,  një telefon per lojra. Ashtu si Black Shark i Xiaomi, Red Magic është dizenjuar me lojërat në mendje. Forma e telefonit është e inspiruar nga anijet e luftës,  me shirita dritash LED mbrapa, të cilët mund të përsonalizohen. Gjithashtu ka tre ventilatorë për ta mbajtur telefonin të ftohtë, si dhe një […]

blackberry key 2 tre
Celulare Lajmet e fundit

BlackBerry Key 2, online detajet e para

BlackBerry KEY 2 nuk ka më sekrete, në sajë të Evan Blass (@eveleaks). Ky i fundit, nje nder “leakers” me te njohur te teknologjise, publikoje skeden teknike te BlackBerry Key 2, ashtu si dhe me poshte:   ·         Ekran 4,5” 3: 2 LCD FHD IPS LCD (1,620 x 1,080 pixel) me Gorilla Glass 3 ·         […]

Galaxy S9 ose iPhone X-kush fiton
Lajmet e fundit

Prezantimi i Galaxy S9! A është më i mirë se iPhone X?

Kush është më i miri? Kjo është një nga dilemat më të mëdhaja në botën e smartphonëve. Samsung ose Apple? Galaxay S9 ose iPhone X? Ndërkohë shikoni videon e prezantimit të Galaxy S9 dhe S9+ dhe pastaj rezultatet nga Consumer Report! Video: Prezantimi i Galaxy S9 dhe S9+ Raporti nga Consumer Report Consumer Report është […]

doogee
Celulare

Super telefoni 300$ i Doogee me 99% ekran😍😍

Ndërkohë që Essential , Apple dhe kompani të tjera  janë munduar duke përdorur shiritat e zinj (notch) për të minimalizuar anësoret. E ndërsa Samsung është munduar ti bëjë anësoret minimale duke zgjatur telefonat. Kompania Doogee  duket  se është treguar më inovativja.  Super telefoni i Doogee i quajtur Doogee Mix 4 vjen me një ekran që rrëshqet poshtë për […]

7s enjoy
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Huawei P Smart: 5.65″ FHD+ me Android 8, çmim fantastik 😍

Huawei ka njoftuar zyrtarisht Huawei P Smart, smartphone i ri që në Azi doli me emrin Enjoy 7S. Konfirmohen të gjitha specifikimet zyrtare teknike të pajisjes të pajisur me një ekran 5.65″ me FHD+ në formatin FULLVIEW 18:9. Brënda gjejmë SOC Kirin 659, 3GB RAM, 32GB memorie të brendshme Expandable nëpërmjet slot microSD, kamera dyfishtë […]