iOS ose Android
Krahasime

[2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣] iOS ose Android, cili është sistemi më i mirë ?

Në dekadën e fundit debati se kush është më i mirë iOS ose Android nuk ka fund. Prandaj vendosa të shkruaj këtë artikull ku do të krahasoj këto dy sisteme operative. Ato çfarë do të krahasoj janë: Baziket Përformanca Aplikacionet Varieteti Përshtatshmëria Përditësimet Bateria iOS ose Android – Baziket Në pamje të parë përsa i përket […]

bateri per iphone zyrtare
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Bateri per iPhone. Ja produkti i ri nga Apple

Apple ka nisur një aksesor të ri për iPhone XR, XS dhe XS Max. Flasim për Smart Battery Case, bateri per iPhone, që sapo doli në shitje me $129. Ja kur do prezantohet Samsung Galaxy S10  Kush nuk ka parë një iPhone që duhet të karikohet para përfundimit të një dite? Për të trajtuar këtë […]

Apple ngadaleson qëllimisht iPhone (1)
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Apple konfirmon që ngadalëson qëllimisht iPhone-t

Tani është zyrtare, nuk ka më dyshime, Apple ngadaleson iPhone -t. Konfirmimi vjen direkt nga Apple: iPhonet e vjetër të kompanisë vullnetarisht janë ngadalësuar nëpërmjet përditësimeve të softuerit. Ajo që më parë ishte vetëm një hipotezë (bazuar megjithatë në testet e besueshme), është bërë dje një lajm i konfirmuar zyrtarisht nga Apple. iPhone bllokohet? iPhone […]

Celular me karikim wireless
Guida

[Tetor 2018] Celular me karikim wireless – Lista e plote

Celular me karikim wireless: Me poshte lista e plote e celulareve ne tregun nderkombetar qe mundesojne karikimin e baterise me ane te protokollit Qi  Charging. Ekzistojne edhe celularë të tjerë që nevojisin një pajisje të dytë në mënyrë që të përdorin këtë protokoll. Celular me karikim wireless Apple iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone X […]

iOS ose Android
Celulare Lajmet e fundit

Tetor 2018: Fillon lufta Apple vs Samsung vs Huawei sv LG vs Google

Fillon lufta Apple vs Samsung vs Huawei sv LG vs Google: Ndërsa ne e dimë se një aparat smartphone me Quad-kamera mund të jetë kulmi kryesor i ngjarjes, duket se nuk ka informata zyrtare se çfarë produkti të saktë do të presim. Ngjarja, megjithatë, do të mbahet në Malajzi bazuar në një ftesë zyrtare të […]

iphone 2018 skeda teknike detaje cmimi
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO LIVE YOUTUBE] iPhone 2018

Video Live Youtube iPhone 2018 Sot do prezantohen modelet e reja të iPhone 2018 dhe më poshtë ju tregojmë informacionet më të fundit që njihen deri më tani. Video Live nga website apple.com Zbulimi i iPhone 2018 të ri do të mbahet këtë të mërkurë, por ende ka shumë paqartësi në lidhje me emërtimin e […]

Macbook
Laptop PC

Një Macbook i ri mund të hakohet sapo ai lidhet me WiFi për herë të parë

Apple është kredituar gjithmonë per sigurinë e pajisjeve të saj. Megjithatë, nuk mund të jetë krejtësisht e vërtetë. Ndërsa Windows mund të jetë më i prekshëm ndaj sulmeve, Apple nuk është aq e sigurt. Duket sikur një MacBook i ri mund të hakohet me lehtësi. Kërcënimi u shfaq këtë javë në konferencën e sigurisë Black Hat […]

dual sim apple
Lajmet e fundit

Apple planifikon iPhone-t Dual SIM

Apple pati një Q3 të mirë në 2018 duke fituar 11.5 miliard dollarë . Ka patur thashetheme për një iPhone Dual SIM që do të lancohet këtë vit. Për Apple, një smartphone me dy karta SIM do të lëkundte mirë shifrën e shitjeve të saj, veçanërisht në tregjet në zhvillim të Azisë si India dhe […]

iOS ose Android
Lajmet e fundit

[Korrik 2018] Top 10 telefonat me te shitur ne bote!

Kush janë telefonat me te shitur ne bote? Duke filluar nga ky muaj Shtepia e Teknologjisë do ju paraqesë gjithmonë listën me 10 telefonat me te shitur ne bote gjate çdo muaji. Fillojmë dhe i hedhim një sy se kush ishin TOP 10 gjatë muajit që sapo mbyllëm – Qershor 2018. Apple ka rifituar vendin […]