Android Celulare e Tablet Recensione

Galaxy S10. A eshte me i miri?

Për shumë njerëz, bota e smartfonëve ka dy lojtarë: Samsung Galaxy dhe Apple iPhone. Dhe realisht, nuk ka shumë mundësi që njerëzit të shohin marka te tjera në mes të Apple dhe Samsung në çdo cikël të përmirësuar te smartphoneve te tyre. Samsung dominon tregun e jo-iPhone në cilëndo vendndodhje anembanë botës që ka fuqinë blerëse për të përballuar edhe smartphonet mbi 1000$ dhe madje tejkalon Apple në shumë tregje të tjerë.

Shiko Review e S10 nga Shtepia e teknologjise: 

Pra, nuk është çudi që bota e teknologjisë ndalet dhe mahnitet çdo herë që Samsung rifreskon linjën Galaxy S. Pa marrë parasysh se çfarë ka sjellë Galaxy S10 dhe S10 + në tryezë këtë vit, ajo do të mbulohet dhe analizohet në çdo masë që është e mundur sic eshte bere nga “reviewers” nga e githe bota por gjithashtu edhe nga Shtepia e Teknologjise e cila ne bashkepunim me Iceberg Communications do mbuloje analizen e plote teknike te smartphoneve ne cdo detaj ne gjuhen shqipe.

Fatmirësisht për të gjithë ne, Galaxy S10 është një telefon spektakolar- i cili nuk është aspak i vogël për realitetin, dhe që është kryesisht i pandryshuar nga Galaxy S9 i vitit të kaluar (dhe madje edhe S8 para tij). Samsung përsëri me Galaxy S10 merr pozicionin e saj dominues në harduer, ekran, veçori dhe specifikime dhe thjesht u kthye në një nivel tjetër për 2019. Rezultati është një telefon që është një blerje e lehtë për këdo.

Është e vështirë të diskutohet kundër Galaxy S10. Hardware fantastik dhe ekrani më i mirë në klasin e tij nxjerr jashte loje cdo konkurrent tjeter. S10 sjell një aparat i ri me kënd të gjerë dhe përvoje fotografie te shpejtë dhe te qëndrueshme. Me vetem disa perditesime dhe “tweaks” qo do vijne me kalimin e kohes S10 eshte smartphone juaj i endrrave dhe me i miri momentalisht.

Per te pare me shume rreth S10 ju ftojme te ndiqni videon e duke klikuar linkun ketu.

 

Klevis
Student ne degën inxhinieri Kompjuterike, gjithmonë i fiksuar pas lajmeve te fundit rreth botës së teknologjisë. Dëshira për të informuar shqiptarët rreth këtyre lajmeve më bëri që të jem pjesë e ose.al.