Recensioni Huawei P10 Plus kater
Android Celulare e Tablet Recensione

Recensioni Huawei P10 Plus – kompania kineze sfidon me te miret ne treg..

Huawei P10 Plus

Versioni Plus i celularit Huawei P10 ka disa ndryshime te rendesishme nga versioni baze. Megjithese nga ana e software ka afersi te shumta, ndryshimet kryesore kane te bejne me ekranin, altoparlantet dhe rezistencen nga uji dhe pluhuri. Pyetja eshte, ka mjaftueshem permiresime per tu dalluar nga P9 i vitit te shkuar?

[ms_row] [ms_row][ms_column style=”1/2″ class=”” id=””] [ms_image_frame src=”

” border_radius=”5″ link=”” link_target=”_blank” light_box=”no” class=”” id=””] [/ms_column][ms_column style=”1/2″ class=”” id=””] [ms_list icon=”fa-check” icon_color=”#ffffff” icon_boxed=”yes” background_color=”#81d742″ boxed_shape=”circle” item_border=”no” item_size=”12″ class=”” id=””]

 

 

[ms_list_item]Permasat: 153.5 x 74.2 x 6.98 mm[/ms_list_item] [ms_list_item]Pesha: 165 g[/ms_list_item] [ms_list_item]Procesori: Octa-core (4×2.4 GHz Cortex-A73 & 4×1.8 GHz Cortex-A53)[/ms_list_item] [ms_list_item]RAM: 6 GB[/ms_list_item] [ms_list_item]Memoria: 64/128 GB[/ms_list_item] [ms_list_item]Skeda Memoria SD 256 GB [/ms_list_item] [ms_list_item]Ekrani: 5.5″, 1440 x 2560 pixels[/ms_list_item] [ms_list_item]Bateria: 3600 mAh[/ms_list_item] [ms_list_item]Fotokamera: Dual 20 MP + 12 MP, f/1.8, OIS, Leica optics[/ms_list_item] [ms_button style=”normal” link=”https://ose.al/produkti/huawei-p10-plus/#aps-specs” size=”medium” shape=”” shadow=”no” block=”no” target=”_self” gradient=”no” color=”” text_color=”#ffffff” icon=”fa-cog” icon_animation_type=”bounce” border_width=”0″ class=”” id=””]Skeda teknike[/ms_button] [/ms_list] [/ms_column][/ms_row]

[ms_accordion style=”boxed” type=”2″ class=”” id=””] [ms_accordion_item title=”HARDWARE DHE MATERIALI” color=”” background_color=”” close_icon=”fa-cogs” open_icon=”fa-cogs” status=”close”]Materiali kryesor i celularit eshte metali. Butoni i zhbllokimit nuk eshte fizik, por i instaluar ne xhamin Gorilla Glass 5) vendosur ne pjesen e perparme. Celulari eshte i madh por nuk eshte i rende. Per me teper, eshte i bilancuar mire ne peshe dhe nuk eshte shume i rreshqitshem. Sensori Led i njoftimeve nuk eshte shume i shndritshem, por mungon edhe opsioni “always on display”. Butoni i ndezjes ndodhet anash trupit te celularit, me borde ngjyre te kuqe, arrin ta njohesh thjeshte. Sensori i zhbllokimit me shenje gishtash funksionon mjaft mire, dhe zhbllokon pa probleme 10 here ne 10 prova.

Procesori Kirin 960 asistohet nga nje memorie RAM prej 6 Gb dhe memorie disk prej 128 Gb. Natyrisht kompania kineze ka parashikuar edhe zgjerimin e memories me skede SD prej maksimumi 256 Gb. Celulari eshte teper i shpejte. E vetmja note negative ka te beje me procesorin Kirin, qe tashme perdoret nga shume celulare, dhe qe dihet, nxehet mjaft lehte gjate perdorimit intensiv.[/ms_accordion_item] [/ms_accordion]

[ms_accordion style=”boxed” type=”2″ class=”” id=””] [ms_accordion_item title=”EKRANI” color=”” background_color=”” close_icon=”fa-mobile” open_icon=”fa-mobile” status=”close”]Ekrani eshte i bukur ne pergjithesi, por nuk eshte me AMOLED, ne ndryshim nga P9 Plus. Nga ana tjeter fiton qualitet me nje QHD prej 540 ppi, por qe ne perdorimin e perditshem nuk dallon ndonje ndryshim nga FullHD. Kapaciteti QHD eshte komod ne rast perdorimi te virtual reality VR, por, mendojme qe teknologjia OLED eshte me e bukur per shkak te ngjyres se zeze thuajse natyrale. Xhami i celularit nuk eshte shume oleofobik. Ne te vertete, ka dhe mbrojtesen e ekranit te preinstaluar, por deteriorohet thjeshte.[/ms_accordion_item] [/ms_accordion]

[ms_accordion style=”boxed” type=”2″ class=”” id=””] [ms_accordion_item title=”BATERIA” color=”” background_color=”” close_icon=”fa-volume-up” open_icon=”fa-volume-up” status=”close”]Duke marre parasysh Procesorin Kirin 960 dhe performancen e tij jo shume eficiente, autonomia e baterise le per te deshiruar, ne krahasim me pritshmerite. Por gjithsesi, ne nje dite perdorimi semi intensiv arrijme ne fund me nje karikim te mbetur prej 10 – 15 %. Pra bateria eshte nen pritshmeri, por gjithsesi e mire.[/ms_accordion_item] [/ms_accordion]

[ms_accordion style=”boxed” type=”2″ class=”” id=””] [ms_accordion_item title=”SOFTWARE” color=”” background_color=”” close_icon=”fa-slack” open_icon=”fa-slack” status=”close”]Kemi te bejme me sistemin operativ Android 7.0 i adaptuar ne versionin EMUI 5.1 te Huawei. Pergjithesisht eshte nje sistem operativ i mire. Funksionon mjaft mire dhe shpejte ne kete celular. Nota negative si gjithmone per nje EMUI ka te beje me estetiken. Nderfaqja e sistemit nuk eshte e bukur dhe inteligjente.

Celulari eshte teper i shpejte. Aplikacionet funksionojne mire dhe ne menyre fluide. Hapen shpejte dhe pa lag. Real Racing, aplikacioni me i rende ne treg, hapet me nje shpejtesi sketerre! vetem 8 sekonda! Mrekulli.[/ms_accordion_item] [/ms_accordion]

[ms_accordion style=”boxed” type=”2″ class=”” id=””] [ms_accordion_item title=”FOTOKAMERA DHE MULTIMEDIA” color=”” background_color=”” close_icon=”fa-camera” open_icon=”fa-camera” status=”close”]Fotokamera eshte shume e mire. Kemi nje permiresim te lehte persa i perket fotografive ne ambjente te erreta. Nga ana tjeter duhet thene se videot nuk jan top persa i perket stabilizimit dhe zjarrit te objektivit. Audio merr nje note shume pozitive. Altoparlanti eshte stereo sepse kapsula e aurikolarit kthehet ne altoparlant per frekuencat e larta. Rezultati eshte shume interesant dhe i lezetshem. Ne pregjithesi mund te themi se eshte thuajse barazim me konkurencen persa i perket fotografive, por humbet per sa i perket videove.[/ms_accordion_item] [/ms_accordion]

[ms_flip_box direction=”horizontal” front_paddings=”15″ front_background=”#1e73be” front_color=”#ffffff” back_paddings=”15″ back_background=”#1e73be” back_color=”#ffffff” class=”” id=””]Konkluzionet|||

[sociallocker]

Recensioni Huawei P10 Plus

Si gjithmone “njehesia matese” e celularit eshte raporti cmim / kualitet. Cmimi i keti P10 Plus eshte teper i larte! Jo vetem per sa i perket aspekteve pozitive qe celulari ofron, por sidomos krahasuar me konkurencen. Kujdes, ne pergjithesi eshte nje produkt shume shume i mire. Ne rast se e blini nuk do mbeteni te zhgenjyer. Por cmimi eshte thuajse i njejte me top class te Samsung apo Apple.[/sociallocker] [/ms_flip_box]

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.