1. Home
 2. Produktet
 3. Celulare
 4. Huawei Mate 10

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10
€699.00
Brand: Huawei
Category: Celulare

 • Ekrani
  5.9"

 • Fotokamera
  23 MP

 • CPU
  4GB RAM

 • Bateria
  4000 mAh

 • Memoria
  64 GB

 • Sistemi Operativ
  Android (8.0)

Vleresimi jonë:

Vleresimi jonë është rezultat i testeve nga ekspertët e ose.al!

8.5 4.3 2
 • Shpejtesia 8 / 10
 • Design 9 / 10
 • Fotokamera 9 / 10
 • Cmimi/kualitet 8 / 10

Huawei Mate 10

*** ose.al nuk ben shitjen e Huawei Mate 10. Cmimi qe shikoni eshte thjesht indikativ. Produkti mund te kete cmim te ndryshem ne varesi te kohes se kaluar nga dalja e tij ne treg, te ofertave apo te subjektit qe kryen shitjen ***

Huawei Mate 10 - Skeda teknike

Rrjeti

 • Rrjeti 4G
  LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 6(900), 7(2600), 8(900), 9(1800), 12(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 26(850), 28(700)
 • Rrjeti 3G
  HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
 • Rrjeti 2G
  GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
 • Shpejtesia
  HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat18 1200/150 Mbps
 • GPRS
 • Edge

Dalja ne treg

 • Data
  20/10/2017

Hardware

 • Përmasat
  150.5 x 77.8 x 8.2 mm
 • Pesha
  186 g
 • SIM
  Single SIM (Nano-SIM) ose Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
 • Fingerprint
 • Materiali
  Xham dhe Metal
 • Rezistent nga uji / pluhuri
 • 3/3.5 mm jack
 • Sensore
  Shenje gishtash, matës nxitimi, xhiroskop, busull, barometer, afërsi
 • Dual Sim

Ekrani

 • Rizolucion
  1440 x 2560 pixels, 16:9 ratio
 • Përmasat
  5.9''
 • Tipi
  IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
 • Mbrojtja
  Corning Gorilla Glass

Platforma

 • Sistemi Operativ
  Android 8.0 (Oreo)
 • Çipset
  Hisilicon Kirin 970
 • CPU
  Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
 • RAM
  4 GB

Memoria

 • Memoria
  64 GB
 • Memoria SD
 • Kapaciteti memories SD
  Deri ne 256 GB

Fotokamera

 • Fotokamera Kryesore
  Dual 20 MP +12 MP, f/1.6, OIS, 2x lossless zoom, Leica optics, phase detection & laser autofocus, dual-LED (dual tone) flash
 • Fotokamera Selfie
  8 MP, f/2.0
 • Video
 • Karakteristika
  Tag gjeografik, touch focus, njohje e fytyres dhe buzeqeshjes, HDR, panorama

Bateria

 • Bateria
  4000 mAh
 • E levizshme
 • Kohezgjatja
  Përdorim intensiv - deri ne 13h
  Përdorim normal - deri ne 18h
 • Rikarikim i shpejte
 • Tipi / Kohezgjatja
  Fast battery charging 4.5V/5A (58% in 30 min)

Nderlidhja

 • WLAN
  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, WiFi Direct, hotspot
 • Bluetooth
  4.2, A2DP, aptX HD, LE
 • GPS
  Po, me A-GPS, GLONASS, BDS
 • NFC
  Po
 • Radio
  Jo
 • USB
  2.0, Type-C 1.0 reversible connector
 • Browser
  HTML5
 • Java
  Jo
 • Mesazhe
  SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email

Ngjyra

 • Ngjyra
  i Zi, Gold, Kafe, Pink

Huawei Mate 10 - Komente

 • Be the first to add a Review

  Please post a user review only if you have / had this product.

 • Rate this Product

 • 8
 • 8
 • 8
 • 9
 • 6 / 10 based on your selection

Huawei Mate 10 - Foto