Galaxy Watch Active 2
Oferta Online

Galaxy Watch Active2, dhurata perfekte për festat e fundvitit.

Festat e fundvitit po trokasin dhe shumë prej nesh janë në kërkim të dhuratës perfekte për partnerin, një familjar ose një mik, apo edhe për veten. Dhurata që nuk duhet t’i mungojë listës tuaj është pikërisht Galaxy Watch Active2 nga Samsung, perfeksioni i kohës. Galaxy Watch Active2 është projektuar për të ndihmuar ekuilibrin e mirëqenies me lidhshmërinë e përditësuar.

Ora e më e fundit inteligjente çon mirëqenien e personalizuar në nivelin tjetër, dhe ju lejon të shijoni më shumë fleksibilitet se kurrë me lidhjen LTE.

Ja cilat janë arsyet pse Galaxy Watch Active2 është dhurata perfekte për cdokënd.


Komoditet personal në dorë

Galaxy Watch Active2

Zgjidhni pamjen tuaj dhe rehatinë tuaj për një partner mirëqenieje që do të dëshironi ta mbani në dorë 24 orë, 7 ditë të javës. Galaxy Watch Active2 është projektuar me mjeshtëri për të qenë i elegant dhe i përshtatshëm për jetën tuaj. Ai vjen i personalizuar, në dy madhësi të ndryshme — 44 mm dhe 40 mm në diametër — dhe dy stile: alumin i lehtë me rrip casual Fluoroelastomer (FKM) dhe çelik inoksi të cilësisë optimale me rrip lëkure. Orët inteligjente mund të personalizohen me një gamë të modeleve shtesë të rripave dhe pjesës ballore të orës.

Hapësirë e zgjeruar

Galaxy Watch Active2

Maksimizoni hapësirën e ekranit tuaj me një pamje të pandërprerë në një trup të lëmuar të pajisur me një kornizë me prekje për kontroll të shpejtë. Galaxy Watch Active2 përmban një ekran të zmadhuar pothuajse pa kornizë për më shumë hapësirë ​​për të marrë informacionet që ju nevojiten.

Shpreh stilin tend personal – kombino orën me look-un tënd #withGalaxy

Galaxy Watch Active2

 

Nëse jeni nga ata përdorues që duan një orë sa më elegante, kjo orë fantastike është e duhura për ju. Tani mund të personalizoni pamjen e Galaxy Watch Active2 që t’i përshtatet veshjes tuaj me algoritmin ngjyrave. Shpreh stilin tënd perso

nal fushën e orës që i përshtatet pamjes dhe humorit tuaj. Kur të shkrepni një fotografi të veshjes tuaj të ditës, Galaxy Watch Active2 do t’ju propozojë pesë modele me pamje të ndryshme dhe fytyra e orës tuaj ndryshon në sekonda. Ju mund të përshtateni me stilin tuaj personal çdo ditë — ose të ruani një stil të preferuar për më vonë.

Gjurmoni stërvitjen në dorë

Galaxy Watch Active2 gjurmon lëvizjet tuaja, kështu ju mund të fokusoheni tek ushtrimet. Me shtimin e notit në gjurmimin automatik tani kontrolloni shtatë ushtrime, ndërsa gjurmimi manual funksionon për të gjitha aktivitetet që mund të ndiqni. Me një Trajner Vrapimi të përditësuar, ju mund të monitoroni ritmin tuaj të vrapit në kohë reale dhe të shijoni shtatë programe të ndryshme drejtimi për t’ju ndihmuar të përmbushni qëllimet tuaja. Galaxy Watch Active2 përfshin madje edhe sensorë të rinj shëndetësorë në anën e pasme, të cilat marrin lexime më shpejt, kështu që ju e dini që po merrni detaje të shpejta për të maksimizuar rutinën tuaj të palestrës dhe për të qëndruar në rrugën e duhur.

Mbështetja që duhet për mirëqenien e trupit dhe paqen e mendjes

Galaxy Watch Active2

Jini të shëndetshëm në trup dhe mendje me një orë që kujdeset për të dyja. Përdorni gjurmuesin e stresit për të parë nivelet e stresit kur ndjeheni të tensionuar dhe ndiqni ushtrimet e sugjeruara të frymëmarrjes të udhëhequra për të marrë një qetësi mendore. Galaxy Watch Active2 ju ndihmon të gjurmoni nivelet e stresit në kohë reale përmes Samsung Health, aplikacionin tonë popullor e identifikues të shëndetit dhe të mirëqenies. Ai siguron mundësinë e përdorimit të programeve të meditimit të drejtuara përmes një integrimi me aplikacionin kryesor të gjumit dhe meditimit, Calm. Algoritmet e zgjeruara të analizës së gjumit ju ndihmojnë të punoni drejt modeleve të shëndetshme të gjumit (përmes katër fazave të gjumit), duke ju ndihmuar me pushimin gjatë natës dhe duke ju përgatitur për ditën tjetër.

Monitorimi i shëndetit tuaj është në thelb të Galaxy Watch Active2. Ai gjurmon rrahjet e zemrës suaj dhe ju dërgon një alarm kur shkon mbi ose nën nivelet normale.

Qëndro i lidhur pa telefonin tënd

Galaxy Watch Active2 lehtëson lidhshmërinë me jetën tuaj dhe pajisjet e tjera, edhe kur jeni larg ose në lëvizje. Me lidhjen LTE, ai ju lejon të kryeni dhe të merrni thirrje lirshëm nga ora, ndërsa mediat sociale janë të arritshme vetëm me një prekje të gishtit, dhe ofrojnë më shumë ndërveprim me profilin tuaj në këto platforma. Mund t’i përgjigjeni një pëlqimi ose një postimi në Twitter, madje dhe të shikoni një videoklip të shkurtër ose trailer filmi nga kyçi i dorës. Ju mund të udhëtoni nëpër botë më të qetë, pasi Galaxy Watch Active2 mbështet përkthimin e zërit dhe tekstit në mbi 16 gjuhë.

Nuk mund të lëmë pa përmendur Spotify. Shfletoni lehtësisht muzikën tuaj në Spotify dhe shijoni një përvojë të vazhdueshme të dëgjimit. Galaxy Watch Active2 ju sjell përvojat e ndërveprimit të pajisjes në mënyrë efikase, dhe e bën muzikën dhe aksesin në multimedia edhe më të lehtë.

Fuqi që zgjat gjatë gjithë ditës

Zgjidhni Galaxy Watch Active2 për një bateri që zgjat gjithë ditën. Ai karikohet lehtësisht – thjesht vendoseni në karikuesin kompakt magnetik pa tel.

Galaxy Watch Active2

Gjithmonë me ty

Galaxy Watch Active2 vjen me ty kudo, me një vlerësim të ujit dhe pluhurit IP68 dhe 5ATM plus qëndrueshmëri të shkallës ushtarake për të përballuar një sërë kushtesh, kështu që ju mund ta mbani me vete dhe të përjetoni më shumë

Aplikacionet për t’ju shtyrë më tej

Galaxy Watch Active2 sjell përmirësim në jetën tuaj me aplikacione duke filluar nga formacioni Galaxy e deri tek një larmi e madhe e aplikacioneve të palëve të treta që mund të shkarkohen. Ju mund të shkarkoni aplikacione për të krijuar formacionin tuaj personal për këshilla të zgjuara gjatë gjithë kohës.


Tani besoj se nuk keni me dyshime per dhuraten perfekte keto festa. Kliko ketu per ta blere nga faqja zyrtare e Samsung ne Shqiperi.

Klevis
Student ne degën inxhinieri Kompjuterike, gjithmonë i fiksuar pas lajmeve te fundit rreth botës së teknologjisë. Dëshira për të informuar shqiptarët rreth këtyre lajmeve më bëri që të jem pjesë e ose.al.