zyrtare xiaomi mi mix 2
Lajmet e fundit

Zyrtare XIAOMI MI MIX 2 u prezantua per publikun: foto dhe çmimi • ose.al

Zyrtare XIAOMI MI MIX 2:

zyrtare xiaomi mi mix

Zyrtare Xiaomi Mi Mix 2:

Ai sapo u prezantua ne kine fillimisht per tregun aziatik. Karakteristikat jane me te vertete mbreslenese por jo surprizuese. Kjo sepse shume nga informacionet e dhena per publikun ne javet e kaluara, dolen egzakte.

Ajo qe te bie ne sy fillimisht eshte fakti qe Xiaomi Mi Mix 2 eshte me i vogel se paraardhesi i tij Mi Mix. Kemi te bejme me nje celular 5.99” dhe rizolucion FHD+ 2160×1080. Ndersa Mi Mix kishte permasa 6.4”. Aspekti tjeter qe ndryshon eshte raporti i ekranit 18:9, qe ishte nje surprize per kete tip smartphoni. Ky raport eshte ne linje me smartphonet e tjere rival qe dolen ne fillim te shtatorit si Note 8 dhe V30.

Lexo edhe: Skeda teknike e Note 8

Lexo edhe: Skeda teknike e LG V30

zyrtare xiaomi mi mix 2

Natyrisht nuk mungon optimizimi i sistemit operativ MIUI i bazuar ne Android 7.1.1 Nougat. Kornizat e celularit jane zvogeluar akoma me shume fale nje fotokamere frontale akoma me te vogel, qe ndodhet ne pjesen e poshtme te dispozitivit. Korniza e poshtme e ekranit, qe eshte ajo me e trasha, eshte rrudhur akoma me rreth 12% ne krahasim me Mi Mix.

Edhe design eshte totalisht i ri. Cepat e ekranit jane me te limuara dhe te rrumbullakosura ne krahasim me Mi Mix, duke e kthyer dispozitivin me te kendshem per syrin. Gjithashtu persa i perket sistemit ergonomik, pra sigurise dhe perdorimit me njeren dore, celulari eshte shume me i kontrollueshem.

Kapsula aurikolare eshte vendosur ne nje pozicion te ri, ne pjesen e siperme te celularit, thuajse e padukshme ne raport me kornizen. Ky ndryshim teknikisht do te mundesoje nje nivel audio shume me te larte me Xiaomi Mi Mix versionin 1.0. Kasat dhe materiali eshte metali dhe qeramike, me nje “frame” te vogel alumini mjaft e kendshme.

Persa i perket kapacitetit dhe performances, celulari vjen ne dy versione kryesore. Versioni i pare, qe do te kushtoje rreth 420 euro ne Kine, ka RAM 6 GB dhe ROM 64 GB. Shihet qe çmimi eshte me siguri konkurues nese raportohet me rivalet. Versioni i dyte me RAM 6 GB dhe ROM 128 GB per nje çmim prej 460 euro ne Kine.

Ceulari do te hidhet ne treg qe nga data 15 shtator.

Por surpriza e Xiaomi lidhet dhe me nje version te trete de Mi Mix 2. Behet fjale per Mi Mix 2 Special Edition. Kemi te bejme me nje dispozitiv me plot 8 GB RAM dhe 256 GB ROM, i cili eshte totalisht qeramike dhe do te kete nje çmim rreth 600 € ne Kine. Ky i fundit do te hidhet ne treg ne muajin Nentor. Me poshte disa foto te Mi Mix 3 Special Edition:

Zyrtare Xiaomi Mi Mix 2, video promocionale:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=kcbcWIlrKbs” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Ndjekin perditesime….

copyright ©ose.al

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

7 thoughts on “Zyrtare XIAOMI MI MIX 2 u prezantua per publikun: foto dhe çmimi • ose.al

    1. Po ka patjeter. Por meqenese behet fjale per MODDING e kemi me pak kujdes kete teme. Aktualisht ROM me i mire per Zopo 998 quhet ” Resurrection Remix 5.5.9 ” ……….POR KUJDES! JU LUTEM KUJDES ME MODDING, nderhyrjet e pakontrolluara ose te pa ditura ne sistem mund te kompromentojne dispozitivin 😟😟

    2. me fal por nuk po arrij ta gjej si rom ose ndonje threat per ket rom…
      kam pare ne xda edhe ishte nje rom stable bugfree por ishte per ate lloj proqesori por ishte per xiaomi note 3 por kam shume frike ti bej flash 😖😖😖

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.