Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] A jeni gati për Vivo X21?

Pas fjalëve dhe thashethemeve Vivo X21 u prezantua zyrtarisht. Është pasardhës i modelit të mëparshëm X20. Në të vërtetë, ndryshimet nuk janë të rënda dhe në thelb kemi vetën një refresh. Le të zbulojmë se cilat janë të dhënat teknike, çmimi dhe data e lëshimit.

Vivo X21: skeda teknike

Siç parashikohet nga thashethemet, Vivo X21 do të jetë në dispozicion në dy versione: një standard dhe një UD.

Ky i fundit paraqet sensorin ID nën ekranin, si për X20 UD.

Në të kundërt, Vivo X20 do të ketë më shumë identifikimin normal. Pajisja gjithashtu mund të zhbllokohet nëpërmjet njohjes së fytyrës, e cila lehtësohet nga sensorët IR.

Përtej këtij aspekti, ndarja e harduerit është pothuajse e njëjtë. Në pjesën e përparme kemi një panel Super AMOLED prej 6.28 inç me rezolucion Full HD (2280 x 1080 piksele) dhe një raport 90.3% ekran/trup.  Estetikisht ky smartphone duket shumë i ngjashëm me OPPO R15, si dhe vëllain Vivo V9. Në këtë rast dimensionet janë 154.45 x 74.78 x 7.37 mm. Trupi është mbledhur në xham dhe në anën e pasme kemi një lakim 3D.

Vivo X21-foto

Nën trupin gjejmë përsëri SoC Qualcomm Snapdragon 660. Definitivisht zgjedhje e mirë, por pas 3 modeleve me të njëjtën chipset prisnim diçka të re.

Brënda gjejmë 6 GB RAM LPDDR4X-1866 dual channel dhe 64/128 GB memorie të brendshme që mund të zgjerohet përmes microSD deri në 256 GB.

Duke folur për lidhjen, nuk mungon mbështetja e dyfishtë SIM LTE (pa kanalin 20), si dhe Wi-Fi ac Dual Band, Bluetooth 5.0, USB 2.0, OTG, GPS / A-GPS / GLONASS / BeiDou. Ana e baterisë kemi 3200 mAh me ngarkim nëpërmjet microUSB, ndërsa sistemi operativ i rinovuar Funtouch OS 4 është i bazuar në Android 8.1 Oreo. Vivo gjithashtu prezanton Joy, asistentin e tij të parë virtual që mund të na udhëheqë përmes sugjerimeve. Do të na sugjerojë të mbulojmë veten nëse është mot i keq, do të na pyesë nëse, sapo të arrijmë në shtëpi, duam të dëgjojmë muzikë, do të tregojë se cili filtër është më i përshtatshmi për foton që do të marrim e kështu me radhë.

Vivo X21: një kujdes i veçantë për sektorin multimedial

Kamera e pasme përmban një sensor të dyfishtë 12 + 12 mega-pixel me f / 1.8-2.4 aperture, Dual Pixel autofocus dhe LED flash. Sensori i dytë përdoret për modalitetin Portret, i cili gëzon një lloj HDR për të balancuar ekspozimin midis subjektit dhe sfondit. Sidoqoftë, në pjesën e përparme, kamera e dyfishtë selfie është 12 + 12 mega-pixel me aperture f / 2.0.

Sektori multimedial gjithashtu përfshin një chip HiFi AK4376A për të dëgjuar muzikë me besnikëri të lartë, të ndihmuar nga softueri dhe algoritma. Mund të kombinohen me kufje të reja Vivo XE710.

Vivo X21: çmimi dhe data e lëshimit

Vivo X21 do të jetë në dispozicion në 3 ngjyra: të zi, të kuqe dhe të bardhë. Çmimi i nisjes për variantin Standard 6/64 GB është 2898 juan, rreth 372 euro me kursin aktual të këmbimit. Ajo pastaj rritet në 3198 juan, rreth 411 euro, për 6/128 GB.

Për Vivo X21 UD, nevojitet 3598 juan, rreth 462 euro me kursin aktual të këmbimit.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.