Samsung Galaxy Wide 3-foto
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Samsung Galaxy Wide 3 sapo doli në treg

Samsung Galaxy Wide 3 është smartphone më i ri i nivelit të parë i njoftuar nga kompania koreane në orët e fundit dhe ndoshta (shpresojmë shumë se nuk e duam fare 😂😂) vetëm për tregun korean.

Ashtu siç ndodhi në maj të vitit 2017, edhe në këtë rast specifikimet teknike të pajisjes së re të gamës Wide nuk duket se devijojnë shumë nga paraardhësi i shpallur pikërisht një vit më parë. Samsung Wide Galaxy 3 është në fakt e pajisur me një ekran prej 5.5 me rezolucion HD, KOS okta-core @ 1.6GHz, 2GB RAM memorie dhe 32GB hapësirë ​​të brendshme (një përmirësim në krahasim me vetëm 16GB Wide 2) Expandable nëpërmjet slot Micro SD deri në 400GB. Kemi edhe një kamera e përparme dhe e pasme 13MP. Bateria është 3300 mAh, ndërsa sistemi operativ Android Oreo 8.0.

Samsung Galaxy Wide 3 – Përmbledhje e specifikimeve kryesore teknike:

5.5 “me rezolucion HD (1280×720 piksele)

Octa-Core SoC @ 1.6GHz

2GB memorie RAM

32GB memorie të brendshme të zgjerueshme nëpërmjet Micro SD deri në 400GB

Kamera e pasme 13MP (f / 1.7)

Kamera e përparme 13MP (f / 1.9)

3300 mAh bateri

Sistemi operativ Oreo 8.0

Radio FM

 

Samsung Galaxy Wide do të jetë në shitje që nga nesër, me operatorin SK Telecom, me një çmim prej rreth 234 euro me kursin aktual të këmbimit.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.