Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Samsung Galaxy A8+ (2018) dhe A8 (2018) me Infinity Display

Siç pritej, Samsung tani ka nisur shitjen e Samsung Galaxy A8+ (2018) në Indi. Çfarë nuk pritej ishte çmimi. Galaxy A8 + (2018) ka çmim Rs 32,990 (rreth 520 $).

Nëse keni ndjekur lajmet e fundit, Galaxy A8 (2018) /është vendosur për shitje në Hollandë dje për një çmim prej 499 eurosh (rreth 595 dollarë).

Kjo do të thotë se Galaxy A8 + (2018) do të jetë edhe më i kushtueshëm kur do dali në Evropë. Pra, diferenca e çmimeve midis rajoneve indiane dhe evropiane do të ishte e madhe për telefonat e serise A.

[Artikull i 19/12/2017] Samsung Galaxy A8+ (2018) dhe A8 (2018) u njoftuan zyrtarisht nga prodhuesi korean. Këto janë propozimet e reja  të Samsung-ut që paraqesin disa zgjidhje teknike të prezantuara në modelet e modelit të lartë. Ai fillon nga ekrani i madh Infinity në formatin 18:5:9, dhe mbështet realitetin virtual Gear VR (janë eksponentët e parë të linjës A kompatibil). Junho Park, Zv. President i Planifikimit të Produkteve Globale, Mobile Communications Business në Samsung Electronics i prezanton ato si më poshtë:

Ne po bëjmë të disponueshme tiparet e rangut më të lartë të preferuar nga përdoruesit, siç janë Ekrani Infinity dhe kamera jonë e dyfishtë me Live Focus, në serinë tonë A që tashmë njihet për dizajnin e saj premium.

Samsung Galaxy A8+-foto5

Dy terminalet janë të diferencuara nga diagonalet e ekranit

 • Me 5.6″ A8 (2018) dhe nga 6″ në Samsung Galaxy A8+ (2018)
 • Alokimin e kujtesës
 • Versioni A8+ është dhënë edhe për konfigurimin me 6GB RAM
 • Aftësinë e baterisë (nga 3000 mAh për A8 dhe nga 3500 për A8+).

Ndryshe edhe pesha dhe dimensionet, ndërsa platforma themelore hardware dhe tiparet e mbetura janë në thelb i pandryshuar. SoC okta-core është e njëjtë, si dhe kamera, lidhjet dhe sensorët. Aftësia për t’i rezistuar pluhurit dhe ujit është e ngjashme, siç dëshmohet nga certifikimi IP68. Një veçori dalluese është kamera e dyfishtë e përparme e formuar nga një sensor 16 MP të lidhur me një të dytë 8 MP. Të dy sensorët janë shumë të ndritshëm (të hapur F 1.9 dhe F 1.7). Karakteristikat mbyllen me sistemin e pagesave Samsung dhe software të bazuar në Android 7.1.1. Oreo nuk është i instaluar, por ka të ngjarë që do të dalë si një update.

Karakteristikat e Samsung Galaxy A8 (2018)

 • 5.6″ ekran, format 18:5:9, FHD + Super AMOLED, 1080 x 2220 piksel
 • Kamera e përparme: kamera e dyfishtë 16MP FF (F 1.9) + 8MP (F1.9)
 • Kamera e pasme: 16MP PDAF (F1.7)
 • SoC: bërthama e okta core (2.2GHZ Dual + 1.6GHz Esa)
 • Memorie: 4GB RAM, 32 / 64GB memorie (mund të zgjerohet me microSD deri në 256GB)
 • Bateria: 3000 mAh, me mbështetje të karikimit të shpejtë
 • Sistemi operativ Android 7.1.1
 • Rrjeti: LTE Cat.11
 • Pagesat: NFC, MST
 • Lidhshmëria: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2.4 / 5GHz), VHT80, 256QAM, Bluetooth v 5.0 (LE subi në 2Mbps), ANT +, USB Lloji C, NFC, GPS, Glonass, BeiDou mbulimi i kësaj të fundit mund të jetë i kufizuar)
 • Sensorë: Accelerometer, Barometer, Sensor gjurmët e gishtave, Gyroscope, sensor Geomagnetic, sensor Hall, sensor afërsisë, sensor dritë RGB
 • Certifikimit IP68
 • Dimensionet: 149.2 x 70.6 x 8.4 mm
 • Pesha: 172 gram
 • Audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
 • Video: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Tek karakteristikat kemi theksuar vetëm ndryshimet!

Karakteristikat e Samsung Galaxy A8+ (2018)

 • 6″, format 18:5:9, FHD + SuperAMOLED, 1080×2220 piksel
 • Kamera e përparme: kamera e dyfishtë 16MP FF (F 1.9) + 8MP (F1.9)
 • Kamera e pasme: 16MP PDAF (F1.7)
 • SoC: bërthama e okta core (2.2GHZ Dual + 1.6GHz Esa)
 • Memorie: 4/6GB RAM, 32/64GB memorie (mund të zgjerohet përmes microSD deri në 256GB)
 • Bateria: 3500 mAh, me mbështetje të karikimit të shpejtë
 • Sistemi operativ Android 7.1.1
 • Rrjeti: LTE Cat.11
 • Pagesat: NFC, MST
 • Lidhshmëria: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2.4 / 5GHz), VHT80, 256QAM, Bluetooth v 5.0 (LE subi në 2Mbps), ANT +, USB Lloji C, NFC, GPS, Glonass, BeiDou mbulimi i kësaj të fundit mund të jetë i kufizuar)
 • Sensorë: Accelerometer, Barometer, Sensor gjurmët e gishtave, Gyroscope, sensor Geomagnetic, sensor Hall, sensor afërsisë, sensor dritë RGB
 • Certifikimit IP68
 • Përmasat: 159.9 x 75.7 x 8.3 mm
 • Pesha: 191 gram
 • Audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
 • Video: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Tek karakteristikat kemi theksuar vetëm ndryshimet!

Samsung Galaxy A8 (2018) dhe Samsung Galaxy A8+ (2018) do të jenë në dispozicion në katër ngjyra – të zeza, gri, ari dhe blu – nga fillimi i janarit 2018. Informata më të detajuara mbi çmimet dhe disponueshmërinë e planifikuar për tregun shqiptar do të shpallen më vonë . Siç doli nga thashethemet e mëparshme, vetëm një nga dy modelet, ose A8 (2018), do të mbërrijë në Europë. Mund të themi se në Shqipëri do të arrijë vetëm Samsung A8 (2018) nga mesi i janarit në çmimin rreth 529 euro.


[Artikull i 01/12/17] Disa karakteristika teknike jane konfirmuar. Per shembull, ashtu siç pritej ai do te Samsung Galaxy A8+ do te kete nje ekran Super AMOLED 6” me rizolucion 2220 x 1080 Infinity Display. Ne pjesen e pasme do te kete nje fotokamer te vetme me sensor 16 MP dhe hapje objektivi f/1.7. Konfirmohet prezenza e te rendesishmit stabilizator optik OIS. Fotokamera selfie do te jete e tipit “Dual Camera” me dy sensore prej 16MP dhe 8MP. Celulari do te vihet ne jete nga procesori Exynos 7885 i Samsung me 6 GB RAM dhe 64 GB memorie ROM te zgjerueshme deri ne 256 GB. Bateria do te jete me kapacitet 3500 mAh dhe celulari do te jete i certifikuar IP68 kunder ujit dhe pluhurave. Aspekt i rendesishem eshte dhe çmimi, mendohet se ai do te shitet nga fabrika rreth 600$. Mungon pak nga prezantimi e serisë Galaxy A që do të vijë këtë vit me modën e ekranit në format 18:9. Një konfirmim i ri i lançimit të afërt vjen me anë të një serie fotografish që duhet të paraqesin panelin e frontit të Samsung Galaxy A8.

Lexo edhe: Fotot e para të Samsung Galaxy A5

Duke u bazuar tek fotot kemi një pasqyrim të mëtejshëm mbi kornizat dhe formatin e këtij modeli, për shkak të imazheve të shpërndara në rrjet në orën e fundit.   Ekrani, me shumë mundësi do të jetë në format 18:9 me Infinity Display. Vështrojmë mungesën e një pulsanti fizik dhe sensori i gjurmëve të gishtave që është zhvendosur në pjesën e pasme të celularit. samsung galaxy a8 (2018) Prezantimi duhet të jetë afërsisht pas tre ose katër javë, një rast i mirë mund të paraqitet nga CES 2018, parashikuar nga data 9 dhe 12 janar. A ju pëlqen fakti i Infinity Display tek të gjithë celularët SAMUNG?

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

7 thoughts on “[ZYRTARE] Samsung Galaxy A8+ (2018) dhe A8 (2018) me Infinity Display

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.