oppo f5 prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] OPPO F5: ekran 18:9 dhe tre versione te reja

Zyrtare, Oppo F5 është prezantuar para disa orësh dhe ne mund të tregojnë celularin e ri të kompanisë aziatike. Ky celular është karakterizuar nga një hardware i shkëlqyer dhe një ekran 18:9 në vijim me tendencat e fundit të tregut. F5 është pasues i F3 dhe përmirëson të gjithë karakteristikat duke filluar nga modeli MediaTek MT6763T.

Telefoni inteligjent duket qartë i bazuar në Android 7.1, por ka përshtatjen e softuerit në versionin ColorOS 3.2. Ka pastaj tre variante disponueshme e produktit: një me 4GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme, një me 6GB RAM dhe 64GB ROM dhe një më të lirë me 16GB memorie të brendshme dhe 2GB RAM quajtur F5 Youth.

Karakteristikat teknike të OPPO F5

  • Ekrani FullView 18:9 me rezolucion prej 6 inç 2160×1080
  • SoC MediaTek MT6763T.
  • 4GB RAM (variant 6GB)
  • Finger print reader + njohjen e fytyrës
  • Bateria nga 3200mAh
  • Kamera e përparme 20MP
  • 16MP kamera e pasme
  • Dual SIM + Slot SD nuk është e ndarë
  • Mikro USB + 3.5mm Jack

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

3 thoughts on “[ZYRTARE] OPPO F5: ekran 18:9 dhe tre versione te reja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.