OnePlus 6T-foto-render
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] OnePlus 6T – foto, data e lëshimit, çmimi, skeda teknike

OnePlus 6T është në qendër të informacioneve të reja: MySmartPrice, në bashkëpunim me OnLeaks si gjithmonë aktiv, ka publikuar një galeri të gjerë imazhesh, dhe një videos duke filluar nga file CAD. Materiali konfirmon karakteristikat kryesore të dizajnit (dhe një mungesë të rëndësishme), si dhe siguron tregues më të hollësishëm mbi dimensionet.

Në pjesën e përparme është e mundur të gjesh një notch brenda së cilës pozicionohet kamera e vetme e përparme. Seksioni i kamerës përfshin një modul të pasmë të dyfishtë me orientim vertikal – pak më tej poshtë blicit LED është e dukshme.

Mungesa e sensorit të gjurmëve të gishtit në pjesën e prapme të trupit (ose përgjatë anëve) sugjeron që OnePlus 6T do të pajiset me një sensor poshtë ekranit.

Video OnePlus 6T

Dimensionet e OnePlus 6T

Në shikojmë jack-un 3,5 mm për kufje të pranishëm në OnePlus 6. Madhësia e konfirmuar nga file CAD OnePlus 6T janë të barabartë me 157,5 x 75,7 x 8,2 mm; në modulin e kamerës trashësia rritet lehtë (8.6 mm). Për të patur një pikë referimi, OnePlus 6 mat 155.7 x 75.4 x 7.8mm – trashësi në rritje që mund të përcaktohet nga një modul kamera më komplekse dhe / ose nga prania e një baterie më të madhe.

Prezantimi zyrtar i OnePlus 6T duhet të bëhet më 17 tetor, sipas thashethemeve më të fundit.

Ndër veçoritë e pretenduara teknike përfshijnë: 6.4 “ekran, Snapdragon SoC 845, lidhur me memorie me 6 GB RAM / 8GB dhe 64 / 128GB e magazinimit (kjo nuk përjashton një prej 256GB).

[artikull i shkruar me 20 shtator mbi OnePlus 6T]

Fotografia e parë zyrtare e OnePlus 6T më në fund u shfaq në internet. Pas javëve të paraqitjeve dhe koncepteve, kjo është imazhi i parë 100% i besueshëm i celularit. Ne mund të shohim një dizajn shumë të ngjashëm me paraardhësin e tij, OnePlus 6, me një sensorë të dyfishtë vertikal të kamerës së pasme.

oneplus 6T-foto5

Menjëherë pas lirimit të parë zyrtar, prodhuesi i coverave ZGAR ka lëshuar pamjet e tjera të OnePlus 6T, duke konfirmuar edhe një herë mungesën e sensorit të fotos së trefishtë të fotos. Për më tepër, telefoni është i pajisur me një sensor gjurmë gishtash të integruar nën ekran. Telefoni pritet gjithashtu të vijë me një ekran AMOLED prej 6.41 inç me dizajni “waterdrop” dhe një procesor Snapdragon 845.

oneplus 6T-foto6

[artikull i shkruar më 11 Shtator]

Më herët sot, morëm një konfirmim nga OnePlus vetë se OnePlus 6T do të shfaqë një skaner të gjurmëve të gishtave në ekran. Për të prezantuar këtë pajisje të re, kompania do të sjellë një veçori të re të softuerit të quajtur Screen Unlock. Sipas kompanisë, kjo veçori e re do të ndikojë tek përdoruesit dhe do të heqë disa vështirësi të skanerëve të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në pjesën e pasme.

Kliko këtu: Top 3 celulare qe kushtojne me pak se 100€

Meqë një foto vlen më shumë se njëmijë fjalë, kompania ndau një pamje të OnePlus 6T vetë për të përshkruar veçorinë në fund të ekranit, ku do të vendoset skaneri nën ekran.

Ajo që është më interesante në këtë foto është në faktin se ajo zbulon një datë shumë specifike – e mërkurë, 17 tetor.

oneplus 6t_foto-472x1024

OnePlus 6T – pse 17 tetori?

Ndërkohë që ky imazh mund të duket si një screenshot i rastësishëm i ngritur nga kompania, ka disa rastësi që na bëjnë të mendojmë. Data e referuar përkon me lëshimet e mëparshme të OnePlus. OnePlus 3 arriti në 14 qershor, ndërsa OnePlus 3T debutoi më 15 nëntor. Po ashtu, OnePlus 5 u njoftua më 20 qershor dhe 5T më 21 nëntor. Nëse kompania vazhdon këtë tendencë, 17 tetori do të jetë data e zgjedhur , një herë që OnePlus 6 u lirua më 16 maj. Ndërkohë që kjo duket si një teori konspiracionesh, gjithashtu ndjehet e besueshme për t’u diskutuar.

Natyrisht, merrni informacionin e mësipërm si thashethem, pasi firma kineze ende nuk është konfirmuar data e lëshimit të OnePlus 6T.

Skeda teknike e OnePlus 6T

Celulari më i ri pritet të vijë me Snapdragon 845, 6GB / 8GB RAM, 64GB / 128GB / 256GB hapësirë ​​ruajtëse, Android 9.0 Pie,  AMOLED ekran dhe me NOTCH si një pikë të vogël uji.

Celularin pritet gjithashtu të vijë me ngarkimin e Oppo’s Super VOOC, megjithëse mund të debutojë si “Super Dash Charge” ose “Warp Charge”. Detajet rreth këtij celulari duhet të dalin në dritë në ditët në vijim, duke pasur parasysh se zakonisht OnePlus mban mirë sekretet e saj.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.