Celulare Lajmet e fundit

Zyrtare ONE PLUS 5T, ja karakteristikat dhe surpriza e çmimit. BestBuy?

Zyrtare One Plus 5T u prezantua die ne New York:

Me poshte po sjellim karakteristikat kryesore te ketij celulari te shumepritur. Surpriza kryesore ka te beje me ekranin pa korniza dhe çmimin e njejte me vellain e vogel One Plus 5.

One Plus 5T do te kushtoje ne versionin 8 GB RAM / 128 GB ROM vetem 559 € nga fabrika. Praktikisht gati 1/3 e iPhone X 😵😵😵

Ekrani 6.01” AMOLED
Rezolucion 1080 x 2160
401 ppi
18:9 aspect ratio
sRGB, DCI-P3
2.5D Corning Gorilla® Glass 5
Processor 2.45 GHz octa-core Qualcomm Snapdragon 835, 10nm
GPU Adreno 540
RAM 6/8 GB
LPDDR4X
Storage 64/128 GB
UFS 2.1
2-lane
Jo microSD
Fotokamerat Kamera kryesore:
Sensori 1: 16 MP Sony IMX 398 sensor, 1.12 µm, hapje f/1.7, 27.22 mm focal length
Sensori 2: 20 MP IMX 376K sensor, 1.0 µm, hapje f/1.7, 27.22 mm focal length

Fotokamera selfie: 16 MP Sony IMX 371 sensor, 1.0 µm, hapje f/2.0

Audio Altoparlant ne pjesen fundore
Tre mikrofona me fshirje zhurmesh
AANC
Dirac HD Sound
Sensors Sensor shenjes se gishterinjve
Mates nxitimi
G-sensor
Busull
Xhiroskop
Afersi
Ndriçim ambienti
RGB
Battery 3,300 mAh
e pa zevendesueshme
Dash Charge (5V 4A)
Material Alumin
IP rating Jo
Network LTE:
3xCA
64QAM & 256QAM
deri ne DL CAT 12 (600 Mbps) /
UL CAT 13 (150 Mbps)

Bandat:
FDD LTE: Banda 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/ 19/20/25/26/28/29/30/66
TDD-LTE: Banda 34/38/39/40/41
TD-SCDMA: Banda 34/39
UMTS (WCDMA): Banda 1/2/4/5/8
CDMA: BC0
GSM: 850/900/1800/1900 MHz

Connectivity Wi-Fi: MIMO 2×2, 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4/5 GHz
Bluetooth 5.0, me aptX & aptX HD
NFC
GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo
Ports USB Type-C (USB 2.0)
USB Audio
3.5 mm audio jack
SIM Dual nano SIM
Software Android 7.1.1 Nougat
OxygenOS
Colors Midnight Black (i zi mesnate)
Dimensions and weight 156.1 x 75 x 7.3 mm
162 g

Foto One Plus 5T:

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.