one plus-5-zyrtare-cmimi-data-karakteristikat
Celulare Lajmet e fundit

Zyrtare: One Plus 5 • Cmimi • Detajet • Karakteristikat kryesore

Sapo përfundoi prezantimi zyrtar i atij që mund të cilësohet si celulari i viti: One Plus 5. Estetikisht është ndoshta pak anonim (iPhone?), por kemi të bëjmë me teknologjia të lartë!

Më në fund OnePlus 5 u zbulua në çdo detaj dhe është gati për të luftuar me celularët më të mira ekzistues. Përqëndrohet- si zakonisht – në një raport cilësi/çmim të shkëlqyer. Prezantimi zyrtar ka insistuar në disa aspekte themelore të tilla si dizajn, kamera dhe performanca.

OnePlus_5_Official_1497975319301

One Plus 5

Këto karakteristika të përsosmërisë janë sigurisht të zakonshme për të gjithë celularët e ri, por OnePlus e di se ai mund të mbështetet në një bazë të fortë të njerëzve të cilët kanë rënë në dashuri me produktet e saj duke mbajtur gjithmonë çmime të arsyeshme. OnePlus 5 është pak anonime nga jashtë, me një dizajn që na kujton iPhone 7 (kjo është diskutuar për shumë kohë), veçanërisht në strukturën e antenave të pasme. Megjithatë ajo ka një profil shumë të hollë, vetëm 7.25 mm, me një cepat e lakuar që kujtonë Samsung Galaxy S8.

one plus-5-zyrtare-snapdragon-cmimi-data-karakteristikat

E pashmangshme lexuesi i gjurmëve të gishtave, e cila në fakt nuk ndryshon në krahasim me gjeneratën e mëparshme (One Plus 3T). Pikat e vërtetë të prezantimit janë detajet e tjera. Zemra e celularit është Snapdragon 835, i fundit i prodhuar nga Qualcomm SoC që sjell me vete një rritje të performancës, ekonominë e baterisë dhe shumë përmirësime të tjera, të tilla si modemi LTE Gigabit.

 

Kemi edhe 8GB RAM LPDDR4X e cila sjell atë në krye absolute midis të gjithë celularëve Android. Çdo gjë për të nxitur lirimin e sistemit operative të ri OxygenOS drejt një rrjedhshmërie, gjithnjë sipas kompanisë, si kurrë më parë.

Një pikë tjetër e fortë e OnePlus 5 është edhe autonomia. Bateria është 3.300mAh, por gjatë prezantimit një seksioni i gjatë është përkushtuar karikimit të shpejtë. OnePlus premton performanca shumë më superiore në krahasim me Galaxy S8 me të cilin bëhen krahasimet. Karikohet me gati 10% më shumë se rivali Korean në vetëm 15 minuta.

one plus-5-zyrtare-bateria-cmimi-data-karakteristikat

Së fundi kamera, një nga pikat kryesore të këtij Androidi. Përveç kamerës për selfie prej 16MP, tek One Plus 5 janë vendosur në dy sensorë nga 20MP me një hapje fokale prej f/1.7. Të dy lentet janë përdorur tamam si në iPhone 7: një për kënd të gjerë dhe një për të menaxhuar zoom-in”optik” dhe për të prodhuar portrete me thellësinë e fushës si një aparat fotografik.

OnePlus 5 është në dispozicion në dy ngjyra, iZi dhe Gri. Propozohet nga 499 € (6GB me 64GB memorie) dhe 559€ (8GB me 128GB memorie).

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.