nubia x-foto2
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Nubia X, është ky celulari perfekt i vitit 2018 🤔🤔

Nubia X është prezantuar zyrtarisht në Kinë. Edhe pasi thashethemet e fundit e kishte parashikuar tashmë, ajo del në treg me dy ekrane me korniza të vogla dhe duket thjesht spektakolare.

Po ju keni lexuar drejtë, Nubia X vjen me procesorin e fundit Qualcomm, Snapdragon 845, por mbi të gjitha të përpiqet për të ofruar diçka të ndryshme nga konkurrenca.

Celulari ofron një ekran front 6.26 “Full HD + me raport screen-trupin e 93.6 % dhe një ekran në anën e pasme 5.1 “HD AMOLED i mirë, i aftë të përzihet shumë mirë me xhamin në anën e pasme.

nubia x-foto1

Meqë ekzistojnë dy ekrane, Nubia ka zgjedhur të eliminojë kamerën e përparme dhe të përdorë vetëm atë kryesor për çdo lloj fotografie, duke përfshirë edhe selfie. Inkuadrimi, duke u shfaqur në të dy ekranet, kompenson këtë mungesë.

Një tjetër karakteristikë e këtij Nubia X është me siguri lexuesi për shenjat e gishtave, jo një, por dy, të pozicionuar në të dyja anët e kornizës.

Skeda teknike e Nubia X

6.26″ In-Cell FullHD+ ekran kryesor (1080 x 2280) Gorilla Glass 3

5.1 “AMOLED HD + ekran i pasmë (720 x 1520 piksele) Gorilla Glass 3

Qualcomm Snapdragon procesor 845 octa core

Android 8.1 Sistemi Oreo përshtatur Nubia UI 6.0

6/8 GB LPDDR4X RAM

Memoria e brendshme 64/128/256 GB UFS 2.1

Lexues i dyfishtë me gjurmë gishtash

Lidhje dyfishe SIM 4G / VoLTE, dyfishe 802.11 ac WiFi, Bluetooth 5, GPS, GLONASS, USB Lloji C

Dyshe pasme kamera 16 megapixel, aperture f / 1.8, automatik PDAF dhe piksel nga 1.22 mikron 24 megapixel sekondar me aperture f / 1.7

Përmasat: 154.1 x 73.3 x 8.4 mm

Pesha 171 gram

3.800 mAh me ngarkesë të ngarkesës së shpejtë Quick Charge 3.0

Çmimi Nubia X

Nubia X mund të blihet nga 5 nëntori i ardhshëm, në çmimet dhe ngjyrat që ju të gjeni në pasqyruar më poshtë:

Nubia X – 6/64 GB gri, e zezë me ar – 3299 juan (416 euro në shkëmbim) – 3399 blu juan (429 euro afërsisht)

Nubia X – 8/128 GB Gri, Zi me Gold – 3699 Yuan (468 euro në shkëmbim) – 3799 Blue Yuan (rreth 480 euro)

Nubia X – 8/256 GB Zi me Gold – 4199 Yuan (530 euro në shkëmbim) – 4299 Blue Yuan (rreth 543 euro)

Ne përfundojmë me një video të shkurtër të pajisjes, në gjuhën kineze, ku mund të shihni afër, veçoritë e ekranit të dyfishtë.

nubia x-foto3Video

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.