nokia 105-nokia 7
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] HMD Global prezanton Nokia 7 😍😍

Siç pritej, sot HMD Global ka njoftuar zyrtarisht celularin e ri Nokia 7. Ajo do të jetë në dispozicion në Kinë më 24 tetor dhe vjen në dy variante. Varianti 4GB / 64GB do të jetë 2.499 juan (rreth $377), ndërsa modeli 6GB / 128GB do të jetë 2.699 juan (rreth $ 407). Por çfarë ofrojnë ata për këtë çmim?

Nokia 7 përmban një ekran 5.2 inç FHD IPS me mbrojtje Gorilla Glass 3. Pajisja mundësohet nga procesori Snapdragon 630. Ka 4 / 6GB RAM dhe 64 / 128GB hapësirë ​​të zgjerueshme, edhe pse nuk është dhënë asnjë limit. Pajisjet vijnë me certifikim IP54, që do të thotë se është i papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga pluhuri.

 

Nokia 7-prezantimi

Pajisja gjithashtu shënon rikthimin e funksionit të Nokia-s “boothie“. Fotografitë merren me kamerat e përparme dhe të pasme, dhe pastaj kombinohen për të formuar një imazh të vetëm. Trajtimi realizohet nga kamera e pasme 16MP me 1.12um pixel dhe një aperturë f / 1.8 dhe kamera e përparme 5MP me pixels 1.4um dhe një aperturë f / 2.0.

Korniza e Nokia 7 është prej alumini me prerje diamanti tek cepat. Është pajisja e parë Nokia që shfaq një pjesë të pasme prej qelqi, e cila vjen me dy ngjyra (Zeze dhe e Bardhe). Nokia 7 mundësohet me bateri standard 3000mAh me mbështetje të shpejtë ngarkimi. Ky celular është një pajisje me karakteristika mjaft standarde, megjithëse emri i Nokia-s duhet të ndihmojë në dhënien e një shtytjeje tek shitjet.

Nokia 7-foto-live

ose.al – Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “[ZYRTARE] HMD Global prezanton Nokia 7 😍😍

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.