mi pad 4-xiaomi-android-tablet1
Lajmet e fundit Tablet

Mi Pad 4: Tableti perfekt që kushton sa çereku i iPad

Mi Pad 4 është tableti më i shitur në Kinë. Megjithatë, nuk ka pothuajse asgjë të re që do të zbulojmë në lidhje me pajisjen. Të dy produktet e reja u renditën në portalin e Xioamit duke rezultuar spektakolar përpara nisjes. Tani, ne kemi detaje zyrtare të çmimeve me të gjitha specifikimet e Mi Pad 4.

mi pad 8-xiaomi-android-tablet

Mi Pad 4 do të ketë tre variante, fundi i së cilës do të jetë një model LTE.

Varianti bazë është 3GB + 32GB dhe kushton 1099 juan (168 $). Ka një variant 4GB + 64GB që kushton 1399 juan ($ 214), i cili është gjithashtu vetëm WiFi. Varianti i tretë është 4GB + 64GB i cili fillon nga 1499 ($ ​​229) me SIM.

mi pad 8-xiaomi-android-tablet1

Xiaomi do dali me çipin Snapdragon 660 duke u futur në Mi Pad 4 përmes një ngacmimi zyrtar. Tab ka një ekran pak më të madh në 8,0-inç dhe bateria është gjithashtu 6,000mAh. Ekrani ka rezolucion Full HD+ me një raport 16:10. Pjesa e pasme ka një aparat fotografik të fuqishëm 13MP dhe për selfie është një lente 5MP. Ai drejton Android 8.1 me MIUI 9, ne ende nuk do marrim MIUI 10, jo të paktën në fillim.

xiaomi mi pad 4 cmimi

Përsa i përket lidhjes, kemi jack audio 3.5mm, 4G VoLTE, dhe një vend i kartës MicroSD. Pasi nuk ka një lexues të gjurmëve të gishtave, Xiaomi ka futur njohjen e fytyrës Face ID.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.