meizu 15 plus foto
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Meizu E3 me raport kualitet/cmim OK!

Meizu E3 është njoftuar zyrtarisht në Kinë. Smartphone duket i konfirmuar (në fakt i përmirësuar) nga thashethemet që u shfaqën në ditët e fundit dhe duket si një pajisje me të vërtetë interesante. Ndoshta e vemtja e metë e saj është prania e një sistemi operativ ende të bazuar në Android 7.1.2 Nougat, ku aplikohet Flyme OS 7.

meizu E3-foto

Megjithatë, nëse versioni i Android nuk është një problem shumë i madh, Meizu E3 ka disa karakteristika shumë interesante si “midrange”.

Nën trup sjell një Snapdragon 636, një SoC të realizuar me procesin e prodhimit në 14nm.

Brënda kemi tetë core Kryo 260 deri në 1.8GHz të rrethuar nga Adreno GPU 509. E gjitha për të mbështetur me memorien LPDDR4X RAM, të pranishëm me një sasi bujare prej 6GB në këtë Meizu E3. Në fund prania e Bluetooth 5.0.

meizu E3-foto1

Ekrani: Meizu E3

CPU dhe GPU janë të përkryer në gjendje të garantojnë një nivel të lartë në çdo fushë të përdorimit dhe ju lejojnë imazhe spektakolare në ekranin 5.99″ me një rezolutë të plotë HD+ 2160 x 1080 piksel. Ekrani është atëherë IPS LCD me një raport prej 18:9. Meizu ka propozuar dy versione me 64 ose 128GB memorie të brendshme Expandable me 6GB RAM të përmendur tashmë.

meizu E3-foto2

Specifikimet e Meizu E3 përfshijnë lajme interesante lidhur me ndarje fotografike të pasme, e karakterizuar nga një sensor kryesore 12 dhe 20 megapixel. Në lidhje me kamerën primare, ky është një Sony IMX362 nga 1/2.55 “, me një madhësi pixel 1.4 mikron, Dual f/1.9. Për selfie kemi një Sony IMX350 1/2.8” me teknologjinë PDAF dhe raportin f/2.6 për optikë. Kombinimi i dy kamerave lejon të arrihet efekti klasik bokeh dhe të zmadhohet deri në 2.5X pa humbje të detajeve.

meizu E3-foto3Meizu E3 është i pajisur me një bateri prej 3360 mAh që mbështet teknologjinë e re të karikimit cold mCharge me 20W. Sipas asaj që ka dalë, puna e tij duhet të jetë i ngjashëm me atë të propozuar nga Oppo/OnePlus me VOOC/Dash Charge. Kini parasysh se Meizu E3 është e pajisur me një port USB Type-C, dhe se nuk mungojnë audio jack 3.5mm dhe sensori i gjurmëve të gishtave i vendosur në anën e djathtë.

meizu E3-foto

Smartphone ofron mbështetje të plotë për të gjitha sistemet kryesore të navigimit satelitor, duke përfshirë GPS, GLONASS dhe Galileo. Meizu E3 ka përmasa 156.8 x 75 x 7.6mm dhe peshon 160 gram. Trupi është bërë tërësisht nga alumini dhe është në dispozicion në tre ngjyra të ndryshme: ngjyrë ari, të zezë dhe blu në çmimin e 1799 juan dhe 1999 juan për versionet 64 dhe 128GB, e barabartë me rreth 231 dhe 257 euro me kursin e këmbimit aktual.

Prenotimet do të fillojnë më 26 mars dhe dërgesat nga 31 marsi.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.