LG G7 One - foto - detaje
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] LG G7 One dhe LG G7 Fit – thjesht spektakolar

LG parashikon ardhjen e dy smartphones të reja që do të jenë protagonistët e IFA 2018: LG G7 One dhe LG G7 Fit. Këto janë në thelb dy variante të reja të gamës më të lartë LG G7. LG G7 One është i rëndësishëm sepse është i pari Android One terminal i prodhuesit korean. Të dy pajisjet fillojnë nga një seri karakteristikash të përbashkëta teknike dhe pastaj dallohen sipas SoC dhe platformës softuerike.

Specifikimet e përbashkëta përfshijnë: altoparlantët Boomsound, certifikimin IP68 dhe aftësinë për të përmbushur standardet e rezistencës MIL-STD 810G.

Të dyja janë të pajisura me ekran prej 6.1 “QHD + me nivel të lartë, kamera e pasme dhe nga para 16 megapixel dhe nga 8 megapixel, dhe 3000 mAh bateri. LG G7 One, megjithatë, përdor aq më shumë i bukur Qualcomm Snapdragon 835, kurse G7 Fit Snapdragon 821 objektivisht më të vjetër.

 

Sistemi Operativ i LG G7 shënon një ndryshim të mëtejshëm me G7 Fit, pasi ajo është Android One, dhe për këtë arsye në gjendje të ofrojë përvojën e përdorimit të aksioneve të saj Android (pa customizations invazive prodhuesi).

Respektimi i programit Android One gjithashtu lejon terminalin të marrë përditësime mujore të sigurisë në një mënyrë më të përshtatshme. LG G7 Fit, megjithatë, është i bazuar në Android 8.1 Oreo me ndërfaqen LG UX.

Çmimi dhe data e disponueshmërisë së dy terminaleve ende nuk janë të njohura, por ndoshta do të bëhen zyrtare gjatë IFA.

LG G7 One - LG G7 Fit- foto - detaje

LG G7 One – karakteristika teknike

6.1 “Ekrani i QHD + IPS (3120 x 1440 @ 564ppi), 19.5: 9 me nivel

CPU dhe GPU Qualcomm Snapdragon 835 me Adreno 540 GPU

4GB LPDDR4x RAM

32GB UFS 2.1 mund të zgjerohet deri në 2TB me microSD

16 kamera MegaPixel e pasme, lente me kënd të gjerë (71 °) me aperturë f / 1.6, flash LED

8 kamera MegaPixel përpara, optik me kënd të gjerë (80 °) me aperturë f / 1.9

Android Një sistem operativ

Audio: 3.5mm jack për kufje, Hi-Fi 32-bit Hi-Fi Quad DAC, DTS: X, Kryetari Boombox

Lidhshmëria: Wi-Fi 802.11 ac (2.4 dhe 5GHz), Bluetooth 5.0 LE, NFC, GPS, 4G LTE, radio FM

Portet: USB 2.0 Type-C, Butoni i Ndihmës Google

Siguria: Sensori i pasmë i përshtypjes

Certifikimit IP68 (rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit) dhe MIL-STD 810G

Përmasat dhe Pesha: 153.2 x 71.9 x 7.9mm, 156 gramë

3.000 mAh me mbështetje Qualcomm Quick Charge 3.0

Ngjyrat: Aurora Black dhe Marok Blue

LG G7 One - LG G7 Fit- foto1 - detaje

LG G7 Fit – karakteristika teknike

6.1 “Ekrani i QHD + IPS (3120 x 1440 @ 564ppi), 19.5: 9 me nivel

CPU dhe GPU Qualcomm Snapdragon 821 me Adreno 530 GPU

4GB LPDDR4x RAM

Ruajtja 32 / 64GB UFS 2.1 mund të zgjerohet deri në 2TB me microSD

16 kamera MegaPixel e pasme, lente me kënd të gjerë (76 °) me aperturë f / 2.2, flash LED

8 kamera MegaPixel përpara, optik me kënd të gjerë (80 °) me aperturë f / 1.9

Android 8.1 Sistem operativ Oreo me LG UX

Audio: 3.5mm jack për kufje, Hi-Fi 32-bit Hi-Fi Quad DAC, DTS: X, Kryetari Boombox

Lidhshmëria: Wi-Fi 802.11 ac (2.4 dhe 5GHz), Bluetooth 4.2 LE, NFC, GPS, 4G LTE, radio FM

Portat: USB 2.0 Type-C

Siguria: Sensori i pasmë i përshtypjes

Certifikimit IP68 (rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit) dhe MIL-STD 810G

Përmasat dhe Pesha: 153.2 x 71.9 x 7.9mm, 160g

3.000 mAh me mbështetje Qualcomm Quick Charge 3.0

Ngjyrat: Platinum Grey dhe Aurora Black

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.