Lenovo Z5 Pro zyrtare foto
Celulare Lajmet e fundit

Lenovo Z5 Pro – celulari më i fuqishëm në Botë 😍😍

Gjigandi prodhues kinez, Lenovo, pati një surprizë të madhe për ne në ngjarjen zyrtare të lansimit të Lenovo Lenovo Z5s. Spekulimet e mëparshme sugjeruan se kompania do të lëshojë një version 12GB + 128GB të Lenovo Z5s që do të quhet Edition Ferarri. Kjo nuk ndodhi, të paktën, jo në këtë konferencë, por kompania kishte diçka më të madhe – Lenovo Z5 Pro i cili është mundësuar me Snapdragon 855 SoC më të fundit.

Lenovo Z5 Pro zyrtare foto1
Celulari i pare me Snapdragon 855

Sipas kompanisë, versioni Lenovo Z5 Pro 855 është pajisja e parë me 12GB LPDDR4x 4266Mpbs në botë dhe ka ruajtjen më të madhe opsionale 512GB. Zyrtarët e Lenovos thanë se kjo pajisje funksionon në ZUI 10 bazuar në Android 9 Pie dhe mbështet 4D U-Touch.

Në AnTuTu, rezultati i drejtimit të Lenovo Z5 Pro është 368,480 pikë që kalon iPhone me performancë më të mirë me 355596 pikë.

Lenovo Z5 Pro zyrtare foto2
Celulari me i fuqishem ne Bote

Përveç kësaj, versioni i Lenovo Z5 Pro 855 përdor një ekran rrëshqitës, ekran AMOLED prej 6.39 inçësh, mbështet formatin HDR10 dhe ka një raport të ekranit prej 95.06%, që është më i madhi ndonjëherë. Kjo pajisje gjithashtu mbështet gjeneratën e pestë të gjurmëve të gishtave fotoelektrik në ekran si dhe zhbllokimin e fytyrës me dritë zero.

Dritat e këtij celulari mbahen nga një bateri 3350 mAh. Për sa i përket fotografisë, versioni i Lenovo Z5 Pro SD855 është i pajisur me kamerën e pasme të dyfishtë të Sony, e cila përfshin një sensor Sony IMX519 16MP + 24MP Sony IMX576 që mbështet sfondin AI, natën AI dhe video AI. Për selfies, ky smartphone gjithashtu ka një konfigurim të dyfishtë kamera – kamera 16MP + 8MP AI ndihmuar.

Lenovo Z5 Pro zyrtare foto3
Ja sa kushton Lenovo Z5 Pro

Emërimi për versionin Lenovo Z5 Pro SD855 do të fillojë nga data 15 janar 2019 dhe shitjet e tij të para zyrtare do të zhvillohen më 24 janar. Sa i përket çmimeve dhe opsioneve, versioni Lenovo Z5 Pro SD855 ka katër opsione si më poshtë:
 
6GB + 128GB – 2698 juan ($ 391)
8GB + 128GB – 2998 juan ($ 435)
8GB + 256GB – 3398 juan ($ 593)
12GB + 512GB – 4398 juan ($ 638)

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.