Lenovo Z5 Pro-foto1
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Lenovo Z5 Pro – skeda teknike dhe çmimi 😍😍

Më në fund vjen zyrtarisht Lenovo Z5 Pro. Pajisja kineze përqafon trendin e këtij në viti 2018 dhe tregon një dizajn slider, përgjatë linjave të Xiaomi Mi MIX 3 dhe Honor Magic 2. Lenovo Z5 Pro do të mundësuar nga Snapdragon 710 dhe, pikërisht për këtë arsye, ai mund të përfaqësojë një alternativë të rëndësishme në rangun e çmimeve në të cilin është vendosur. Le të zbulojmë në hollësi sliderin e parë të Lenovos.

Lenovo Z5 Pro sjell teknologji slider për të gjithë

Celulari i ri i kompanisë është, siç kemi parashikuar, mundësuar nga Snapdragon 710 dhe i shoqëruar me 6GB RAM dhe 64/128 GB memorie të magazinimit (me microSD deri në 256 GB).

Sistemi Operativ është ZUI 10 bazuar në Android 8.1 Oreo.

lenovo z5 pro

lenovo z5 pro

Lenovo Z5 Pro, i përbërë nga qeramika për pjesën e prapme dhe kornizën metalike, megjithatë godet menjëherë për projektimin dhe panelin e përparmë që është afër  100% të raportit të ekranit me trupin. Ekrani Super AMOLED  6.39 inç Full HD+ fakt arrin deri në 95.06% me HDR10, duke tejkaluar madje edhe MI MIX 3 dhe Magic 2. Pikërisht në sajë të optimizimin e kornizave, dimensionet janë të përfshira disi – 155,12 x 73,04 x 9.3 mm. Në këtë rast vetëm trashësia rritet pak.

Lenovo Z5 Pro – Slider revolution

Njësia e rrëshqitjes në vetvete përmban një aparat të dyfishtë selfie prej 16 + 8 mega-pixel me një hapje fokale prej f / 2.2. Modeli i dytë me 8 mega-pixel është një aparat infra të kuqe, i dedikuar për njohjen IR për Face Unlock. Përveç zhbllokimit të lehtësuar, kompania sjell ID të gjurmëve të gishtave nën ekranin e pestë të gjeneratës, i cili premton besueshmërinë dhe shpejtësinë në zhbllokim. Kamera kryesore e dyfishtë – prapa – premton shumë mirë në sajë të modulit të dyfishtë  24 + 16 mega pixel Sony IMX576 / 519 me f / 1.8 aperture fokale.

Për të mbështetur modulin fotografik, ne kemi blic të dyfishtë LED, video në 4K dhe 1080p në 120 fps.

Sipas informacioneve Lenovo Z5 Pro mbështet dual-SIM modul 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, 2 × 2 MIMO, Bluetooth 5.0, NFC, GPS dhe USB Type-C. Mini jack 3,5 mm mungon nga apeli. Në anën e baterisë, pajisja është e vendosur në mes midis dy konkurrentëve të përmendur tashmë disa herë, me 3,350 mAh dhe 18W mbështetje të ngarkesës së shpejtë. Plus i vërtetë i këtij smartphone megjithatë, mund të jetë çmimi i daljes.

Lenovo Z5 Pro-foto3Lenovo Z5 Pro – Çmimi dhe dalja në treg

Lenovo Z5 Pro do të jetë në dispozicion në dy variante 6/64 GB dhe 6/128 GB respektivisht me një çmim prej € 252 dhe € 289. Ajo gjithashtu do të tregtohet në Kinë duke filluar nga data 1 nëntor, në të vetmin variant të zi.

Aktualisht ky produkt ende nuk është në dispozicion për shitje online në dyqanet më të njohura në Europë. Na ndiqni dhe do merrni ofertat më të mira në kohë reale!

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.