ZYRTARE GALAXY S9
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Datat kur del Galaxy S9 dhe S9 Plus! Mezi presim…

[perditesim 16.01.2018]

Zbulohen datat e daljes ne treg te Samsung Galaxy S9 dhe S9+. Eksperti i famshem Evan Blass, titullari i faqes @evleaks te Twitter, ka nxjerre per here te pare datat e daljes ne treg te celularit top class te Samsung.

According to a C-level executive at a major casemaker, the go-to-market schedule for Galaxy S9 / S9+ is as follows:

Launch – 2/26
Pre-orders – 3/1
Ships/releases – 3/16

— Evan Blass (@evleaks)

Siç mund te shihet, Evan Blass deklraon qe Samsung S9 dhe S9+ do te prezantohen ne 26 Shkurt 2018. Nderkohe qe prenotimi do te filloje ne 01 Mars dhe dergesat do te fillojne ne 16 Mars.

Mezi presim te shohim mrekulline e rradhes nga Samsung!!

Kur del Galaxy S9?

Ja kur del Galaxy S9 dhe S9 Plus: Gjatë një konference shtypi nga Samsung në shfaqjen e Consumer Electronics Show (CES) në Las Vegas, shefi i kompanisë mobile, DJ Koh morri fjalën. Ai konfirmoi se smartfonët Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus do të shpallen në Kongresin Botëror të Mobile Botërore.

Më parë, pati raporte që sugjeronin se gjigandi i Koresë së Jugut mund të shfaqte serinë e Galaxy S9 në CES 2018. Por kjo nuk po ndodhi dhe është konfirmuar se seritë do të shpallen në MWC 2018 që do të zhvillohet në shkurt në Barcelonë.

Forma e Galaxy S9 ka qenë subjekt i disa informacioneve, duke zbuluar detaje të dizajnit të tij dhe karakteristikat kryesore. Kohët e fundit, një lajm që lidhet me pajisjen zbuloi informacion rreth varianteve të ndryshme bazuar në konfigurimin e kujtesës.

detaje-galaxy S9+

Karakteristikat e Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 do të paketojë 4GB RAM dhe do të jetë në dispozicion në dy variante bazuar në memorien e brendshme – 64GB dhe 128GB. Nga ana tjetër, Galaxy S9 Plus do të vijë me 6GB RAM dhe do të ketë katër variante magazinimi – 64GB, 128GB, 256GB dhe 512GB.

Megjithatë, varianti i magazinimit të brendshëm prej 512GB pritet të jetë i disponueshëm vetëm në rajone të përzgjedhura dhe në sasi të kufizuara.

Priten që të mundësohen nga procesori Snapdragon 845 i Qualcomm në Shtetet e Bashkuara dhe Kinë. Ndërkohë variantet ndërkombëtare do të mundësohen nga chipset Exynos 9810, i cili vjen me përmirësimin e CPU, performancën e GPU dhe inteligjencën artificiale (AI).

Të dyja pajisjet priten të mbajnë të njëjtën madhësi të ekranit, krahasuar me paraardhësit e tyre – përkatësisht 5.8 inç dhe 6.2 inç.

Galaxy S9 thuhet se ka një aparat kamera të vetme të pasme, ndërsa S9 Plus do të shfaqë një sistem të dyfishtë “dual cam”.Ndërsa kompania nuk ka zbuluar ndonjë informacion të mëtejshëm, ne presim që pajisjet të dalin në shitje diku në muajin mars. Pas prezantimit kompania do të njoftojë informacionin e çmimeve dhe të daljes në treg në fund të shkurtit.

ose.al – shtepia e teknologjise

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.