kur del iphone i ri
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Ja kur del iPhone i ri

Ja kur del iPhone i ri ne tregun nderkombetar – Ka kaluar një vit dhe iPhonet e reja po vijnë, më në fund kemi datën përfundimtare të prezantimit. Apple kohët e fundit dërgoi ftesa në media për ngjarjen e madhe të vjeshtës, e cila do të mbahet në 10 shtator në Teatrin Steve Jobs në Cupertino, California.

Thashethemet më të fundit sugjerojnë se edhe një herë do të ketë tre iPhone 11: një iPhone PRO në dy variante dhe pasardhësin e iPhone XR. Ndër veçoritë e modeleve PRO flasim për praninë e mundshme të 3 kamerave në anën e pasme (sensori i tretë për blerjen e fotografive dhe videove me kënd të ultra të gjerë) dhe një përmirësim të qartë të lenteve të përparme, me gjasë në gjendje të bëjnë filma me lëvizje të ngadalta në 120 FPS.

IPhonet e reja do të përfshijnë çipin e fundit A13 dhe me gjasë lëshimin e ri Haptic Touch, ndërsa mund të jetë e nevojshme të prisni deri në vitin 2020 për të parë një iPhone me lidhje 5G.

Kur del iPhone i ri

Ngjarja do të fillojë në orën 10:00 të mëngjesit me orën lokale (7:00 pasdite nga ne) dhe si gjithmonë do të ndjekim gjithçka për t’ju ​​azhurnuar në kohë reale në lajme, këtë vit motoja është “Vetëm Inovacion”. Ne do të flasim për disa gjëra të reja në ditët në vijim, por nuk duhet të ketë ndonjë surprizë të madhe në lidhje me formimin e iPhone në hyrje.

Follow us and stay tuned on ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.