Huawei Y9 2019 foto
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Huawei Y9 2019 me 6GB RAM dhe ekran FHD+

Sot është zyrtarizuar Huawei Y9 2019, smartphone i cili kemi folur disa javë më parë dhe që do të jetë në shitje (vendet nuk janë njoftuar) rreth gjysmës së tetorit.

Pajisja është e pajisur me ekran FullView nga 6,5 ​​inç me rezolucion FHD+, SoC Kirin 710, 4 ose 6GB RAM memorie dhe 128GB memorie të brendshme të zgjerueshme. Në fund të fundit, një kamera e pasme 13 + 2MP dhe një dyfishtë për selfie nga 16 + 2MP.

KLIKO KETU: Huawei Mate 20 dhe detajet e fundit

Celulari i paraqitur nga Huawei nuk duket të jetë i mirë, por në realitet është edhe një rast i tillë i smartfonëve të destinuar për vendet të Azisë. Në të tjera terme është gjithmonë e njëjti Huawei Enjoy 9 Plus, që del në tregun europian dhe do të tregtohet si Honor View 10 Lite.

Më poshtë një përmbledhje e Huawei Y9 2019:

Ekran nga 6,5 ​​”me rezolucion FHD + (2340 × 1080 piksele)

SoC Octa Core @ 2,2GHz

4 / 6GB RAM memorie

64 / 128GB hapësirë ​​të brendshme ruajtëse ruajtëse përmes Micro SD

Doppia fotocamera posteriore da 20 + 2MP

Doppia fotocamera anteriore da 16 + 2MP

Sistem operative Android Oreo 8.1

Bateri nga 3900 mAh

Dimensioni: 162,4 × 77,1 × 8,05 (mm)

Pesha: 173 (g)

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.