version htc u 11 plus
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Prezantohen HTC Desire 12 dhe versioni Plus

HTC Desire 12 dhe Desire 12 Plus janë njoftuar zyrtarisht nga prodhuesi Taiwanez dhe do të mbërrijnë së shpejti në Europë. Informacioni kohor nuk është gjithsesi ende në dispozicion. Krahasuar me thashethemet e muajit të kaluar nuk ka surpriza të mëdha: le të zbulojmë të gjitha detajet mbi smartphonet e rinj.

HTC Desire 12 dhe Desire 12 Plus janë më të ndryshme midis njëri tjetrit se sa mendoni: dallimet nuk ndalen vetëm në madhësi dhe pak tjetër, siç ndodh zakonisht me praninë e modeleve Plus, por shkojnë shumë më larg.

HTC Desire 12

Le të fillojmë me HTC Desire 12, e cila mund të mbështetet në të dhënat e mëposhtme:

·         Ekrani 18: 9 IPS 2.5D rezolucion 5,5-inç HD + (1440 x 720 piksele);

·         SoC MediaTek MT6739 me 64-bit quad-core CPU;

·         2/3 GB RAM;

·         16/32 GB memorie të brendshme (mund të zgjerohet deri në 2 TB nëpërmjet microSD);

·         Kamera 13MP e pasme me PDAF, aperture f / 2.2, blic LED, HDR, incizim video Full HD;

·         Kamera e përparme 5 MP me hapje f / 2.4, njohje fytyre, regjistrime videoje HD (720p);

·         4G LTE Cat.4, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n (2.4 dhe 5 GHz), Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS;

·         SIM dyfishtë (vetëm në disa tregje);

·         3.5mm jack audio, mikro-USB 2.0 port;

·         HTC Sense bazuar në Android (version i paspecifikuar);

·         2730 mAh bateri

·         dimensionet e 148,5 x 70,8 x 8,2 mm, peshë prej 137 g.

HTC Desire 12-foto1 (1)

Dy versione do të komercializohen sipas tregjeve, të cilat do të ndryshojnë për RAM, magazinimin e brendshëm dhe SIM të dyfishtë, edhe pse nuk janë dhënë detaje ende.

HTC Desire 12 Plus

Përveç madhësisë, më e madhe në këtë model 6 inç, mund të gjejmë shumë dallime të tjera krahasuar me “vëllain” më të vogël. HTC Desire 12 Plus me të vërtetë mund të mbeshtetet në:

·         Ekran 18: 9 IPS 6-inch HD + rezolucion (2160 x 1080 piksele);

·         Qualcomm Snapdragon 450 SoC me 64-bit octa-core CPU;

·         3 GB RAM;

·         32 GB memorie të brendshme (mund të zgjerohet deri në 2 TB nëpërmjet microSD);

·         Kamera e dyfishtë 13 + 2MP kamera e pasme me PDAF, blic LED, aperture f / 2.2, regjim bokeh, regjistrim video Full-HD;

·         Kamera 8MP me fokus të fiksuar, aperture f / 2.0, modaliteti i bukurisë, blic LED, HDR, regjistrim videoje Full HD;

·         4G LTE Cat.4, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n (2.4 GHz), Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS;

·         dual standby dyfishtë SIM;

·         sensor për shenjat e gishtërinjve, ndriçimin e dritës së ambientit, afërsinë, lëvizjen, busullën;

·         3.5mm jack audio, mikro-USB 2.0 port;

·         HTC Sense bazuar në Android Oreo;

·         Bateri 2965 mAh;

·         dimensionet e 158.2 x 76.6 x 8.4 mm, peshë prej 157.5 g.

HTC Desire 12-Plus-foto (1)

Shkurtimisht, dy smartphonet nuk bëjnë një thirrje të mrekullueshme për specifikimet teknike, gjithçka do të varet nga çmimi në të cilin do të propozohen, për momentin nuk komunikohet nga HTC.

Siç e keni parë, pavarësisht nga emri pothuajse i zakonshëm, dallimet në mes të dy janë shumë dhe nuk kanë të bëjnë vetëm me përmasat dhe baterinë.

HTC Desire 12 dhe HTC Desire 12 Plus do të mbërrijnë në Europë në ngjyrat e Ftohtë të Zi dhe të Ngrohtë të Argjendtë. Çmimet dhe prodhimi do të shpallen në javët e ardhshme.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.