honor v10
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Honor AUM-TL20 dhe vellëzërit e tij

Honor po punon në tre smartphone të rinj sipas informacionit të zbuluar nga enti kinez TENAA. Pajisjet, të cilat janë të identifikueshme nga emrat në kod Honor AUM-TL20, ATU-TL10 dhe AUM-TL00 do jenë me shumë gjasa vetëm të kualifikuar për tregun aziatik. Ato duken shumë të ngjashme dhe janë gati gati identikë.

Karakteristikat teknike dolën direkt nga TENAA dhe dy të parët janë karakterizuar nga një ekran TFT 5.7 “me HD+ rezolucion (1440×720 pixel) dhe 18: 9. Brënda kemi 3GB RAM memorie, 32 GB memorie të brendshme dhe praninë e slot Micro SD me Octa-Core SoC @ 1.4GHz dhe sistemi operativ Android Oreo 8.0.

Dimensionet janë gjithashtu identike, 152.4 × 73 × 7.8 (mm), pesha 150g dhe bateria prej 2900 mAh. Të dyja janë të pajisura gjithashtu me një kamerë të pasme të dyfishtë me sensorë 13 + 2MP dhe një kamera para 5MP.

Praktikisht identike në aspektin e madhësisë pajisja e identifikueshme me kodin AUM-TL00. Sipas asaj që ka dalë nga faqja e dedikuar në TENAA, në fakt, ky smartphone karakterizohet nga i njëjti ekran TFT 5.7″ me HD + rezolutë, KOS Octa Core @ 1.4 GHz, 2GB RAM memorie (kundrejt 3GB për modelet e tjera) dhe 16GB memorie të brendshme (kundër 32GB modeleve të tjera).

Lidhur me specifikimet e mbetura, Honor AUM-TL00 është e pajisur me një kamerë të pasme 13MP të vetme, një kamera para 8MP dhe sistemin operativ Android Oreo 8.0.0. Bateria është 2900 mAh. Asnjë informacion në lidhje me disponueshmërinë dhe paraqitjen e mundshme të produkteve nuk është zbuluar deri në këtë moment.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.