samsung dhe google_logo_1
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Android 9 Samsung – Ja kur do filloj përditësimi i modeleve

Android 9 Samsung: Dje Samsung mori mundësinë për të njoftuar edhe ardhjen e Android 9 Pie për celularët kryesor.

Samsung Galaxy S9, S9 Plus dhe Note Galaxy 9 do të jetë të parët për të marrë update që nga janari i vitit 2019, së bashku me të riun One UI ndërfaqen e përdoruesit të, i cili do të zëvendësojë Samsung Experience.

android 9 samsung

Nëpërmjet të njëjtës faqe tashmë është e mundur për të kërkuar pjesëmarrjen në programin beta, e rezervuar për tani vetëm në Kinë, Francë, Gjermani, India, Polonia, Korea e Jugut, Spanja, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Presim më shumë informacione mbi Shqipërinë por nuk do kaloj edhe shumë që celularët e fundit të përditësohen me Android 9.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.