LG Q6-Q6 LG-detaje-spektakel-karakteristika-foto
Celulare Lajmet e fundit

[Informacion JO ZYRTAR] Zbulohet celulari i ri LG G7 😍😍

ET News, një botim i Koresë së Jugut kishte zbuluar kohët e fundit se LG G7 do të publikohet në mars dhe do të lirohet në treg në prill. Sot, i njëjti botim ka zbuluar tiparet kryesore të LG G7.

Publikimi pretendon se LG do të fillojë prodhimin masiv të LG G7 në Mars. Ai do të mbërrijë në Korenë e Jugut në prill. Kompania po e shtyn lirimin e saj me një muaj, krahasuar me lëshimin e tregut të LG G6 në vitin e kaluar. Burime të tjera kanë pohuar se LG G7 do të jetë në dispozicion në Korenë e Jugut pas 20 prillit.

lg g7-render

Një operator i telekomit i Koresë së Jugut ka pohuar se LG nuk ka gjasa të lëshojë LG G7 në Kongresin Botëror të Celularëve (2018). MWC 2018 do të mbahet në muajin e ardhshëm. Megjithatë, Samsung do të njoftojë telefonat kryesorë të Galaxy S9 dhe Galaxy S9 + në aktivitetin MWC 2018.

Shefi i sapoemëruar i divizionit celular Hwang Jung-hwan tha se kompania nuk shqetësohet për faktin se Galaxy S9 do të lansohet në mars, por do të fokusohet në diferencimin e G7.

LG G7 dhe Snapdragon SoC

Snapdragon 845 chipset pritet të pushtojë smartphonin LG G7. Arsyeja e mundshme pse G7 do të lëshohet në treg pas Galaxy S9 dhe S9 + është se oferta fillestare e chipset do të shkojë në Samsung për daljen ne treg te Galaxy S9.

LG G7 ka të ngjarë të shfaqë të njëjtën ekran OLED FullVision që është i pranishëm në LG V30.

Paketa SD 845 do të shoqërohet me 6 GB RAM. Gjithashtu do të ketë një shasi të certifikuar IP68.

Karakteristika të tjera të celularit përfshijnë radio FM, kamera të dyfishtë të pasme dhe kameren e dyfishtë selfie. Do mbeshteti edhe skaner iris e karikim wireless. Një raport i kohëve të fundit ka zbuluar se ajo do të mbajë mbështetje për Quick Charge 4.

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.