yotaphone 3-ekrani-spektakel
Celulare Lajmet e fundit

Yotaphone 3: zyrtare celulari i ri me dy ekrane 5.5″ dhe 5.2″

Siç është konfirmuar nga thashethemet e lëshuara në javët e fundit, prodhuesi rus YotaPhone njoftoi dje, më 23 gusht, versionin e ri YotaPhone 3 😍me ekran të dyfishtë.

Mbajtja e paprekur konceptin e smartphones me ekran të dyfishtë lëshuar në 2014, YotaPhone 3 përmban një ekran 5.2″ me teknologji E-Ink pozicionuar në pjesën e prapme. Paneli kryesor është 5.5″ AMOLED me rezolucion FHD. Specifikimet teknike janë proçesor SoC Qualcomm Snapdragon 625 me 4GB RAM dhe 64/128GB hapësirë të brendshme.

Së fundi, pjesa multimediale e sheh YotaPhone 3 të pajisur me një kamerë të pasme 12MP me blic të dyfishtë LED. Bateria është prej 3300 mAh. Sistemi operativ është Android Nougat 7.1.1 me customization YotaOS 3.0.

Më poshtë është një përmbledhje e specifikimeve teknike të YotaPhone 3:

  • 5.5″ ekran kryesor me teknologji AMOLED dhe rezolucion FHD (1920×1080)
  • 5.2″ ekrani i dytë me teknologji E-Ink dhe rezolucion HD (1280×720)
  • SoC Qualcomm Snapdragon 625
  • 4GB memorie RAM
  • 64 ose 128GB memorie të brendshme
  • Kamera e pasme 12MP me dy LED
  • 13MP kamera përpara
  • USB Lloji C
  • Bateria nga 3300 mAh
  • Sistemi operativ Android Nougat 7.1.1

YotaPhone 3 do të jetë në dispozicion për para-porosi në JD.com më 5 shtator. Shitjet aktuale do të fillojnë më 18 shtator me një çmim prej 305 euro për versionet 64GB dhe 390 euro për 128GB.

©ose.al • Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.