Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi rekord: shiten 10 milionë celular vetëm në Shtator 😱😱😱

Xiaomi rekord: muaji shtator ishte muaji më i mirë: për herë të parë në historinë e saj, kompania kineze ka qenë në gjendje të shesë në vetëm 30 ditë më shumë se 10 milionë celularë. Ky informacion konfirmon momentin e mirë që po jeton kompania e udhëhequr nga CEO Lei Jun.

Për të dhënë një kontribut të rëndësishëm në suksesin ishte sigurisht oferta dy-ditore e ofruar në Indi nga Flipkart dhe Amazon: në vetëm 48 orë, Xiaomi arriti të shesë 1 milion pajisje në nënkontinentin aziatik, kryesisht Redmi Note 4.

Xiaomi rekord

Kjo nuk është hera e parë që Xiaomi ka sukses në shitjen e sasive të mëdha të produkteve në një kohë të shkurtër: në mes të shtatorit, për shembull, Mi Mix 2 sapo lëshuar ishte shitur në vetëm 58 sekonda.

Xiaomi rekord shitjesh 😍😍

Prandaj CEO Lei Jun është një moment historik i rëndësishëm që do t’i mundësojë kompanisë të rimarrë terrenin e humbur vitin e kaluar, kur smartfone të shitura në mbarë botën ishin ulur me 12 milionë njësi (58 milionë kundrejt 70 milion e 2015). Sipas një raporti të lëshuar nga Digitimes në fund të gushtit, Xiaomi duhet të ketë sukses në arritjen e mbi 25-30 milionë njësive të shitura në tremujorin e tretë të vitit.

Sfidat për shoqërinë kineze nuk mbarojnë këtu: në afat të shkurtër, mund të ketë ulje në tregun e aksioneve siç parashikohej vetëm disa ditë më parë. Kompania ka rreth 69 miliardë dollarë dhe kjo mund të jetë vetëm një pikënisje e mirë për nisjen e ofertës fillestare publike në treg.

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

40 thoughts on “Xiaomi rekord: shiten 10 milionë celular vetëm në Shtator 😱😱😱

  1. Une kam komentuar dhe pyetur ju shume here dhe me jeni pergjigjur. Ndoshta nga mosha qe kam ose koha limituar per tu mare me pajisjet High Tech. Tel. Komjputera etj. etj. nuk jam ne gjendje te kuptoj nje trend te ri qe po e ve re shpesh dhe jam kurioz ta dije duke ju pyetur ju. C’fare kuptimi ka # ( Thurja ) fjale mbas fjale ? Si psh. te teksi juaj i ketij postimi

  2. Çdo tel Mi është super super super. Ata me redmi janë pak më poshtë po prap shumë të mirë.
    Unë kam akoma mi 4 dhe e kam super e jo më këto të 2017 qe jane blind fare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.