Xiaomi Redmi Y1
Celulare Lajmet e fundit

Prezantohen Xiaomi Redmi Y1 dhe Redmi Y1 Lite

Xiaomi prezantoi sot nĂ« Indi dy smartfonĂ« tĂ« njĂ« serie tĂ« re, tĂ« dedikuar kryesisht pĂ«r entuziastĂ«t e vetvetes 😂😂 (selphie phone). Xiaomi Redmi Y1, emri i pajisjes sĂ« re Ă«shtĂ« gjithashtu nĂ« dispozicion nĂ« versionin Lite dhe karakterizohet nga prania e njĂ« kamera front prej 16-megapixel tĂ« shoqĂ«ruar nga njĂ« LED flash dhe disa optimizime software. Le tĂ« shikojmĂ« detajet teknike tĂ« dy celularĂ«ve sĂ« bashku pĂ«rpara se tĂ« zbulojmĂ« mĂ« shumĂ« detaje.

Xiaomi Redmi Y1-foto-selphie

Karakteristikat e Xiaomi Redmi Y1:

 • Ekran LCD me ekran 5.5 inç me LCD 2.5D
 • SoC Qualcomm Snapdragon 435 me CPU okta core dhe Adreno 505 GPU
 • 3 ose 4 GB RAM
 • 32 ose 64 GB memorie tĂ« brendshme tĂ« zgjerueshme me microSD deri nĂ« 128 GB
 • Kamera e pasme 13 megapikselĂ« me fokus f / 2.2 dhe fokus fokusimi
 • Kamera e pĂ«rparme 16 megapiksel me aperturĂ« f / 2.0, blic LED dhe sensor OmniVision
 • Lexues gjurmĂ« gishtash, infra tĂ« kuqe
 • Lidhje 4G / LTE, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, GPS, Dual SIM
 • 3080 mAh bateri
 • Dimensionet 153 x 76.2 x 7.7 mm, 153 gram
 • Android 7.1.1 Nougat me MIUI 8, pĂ«rditĂ«sohet nĂ« MIUI 9

Xiaomi Redmi Y1 do të jenë në dispozicion në Indi duke filluar nga 8 nëntor në ngjyra ari dhe gri të errët në 8,999 rupi, rreth 120 euro, për versionin 3 + 32 GB dhe 10,999 rupi, rreth 145 euro për 4 + 64 GB.

Xiaomi Redmi Y1-foto-detaje

Karakteristikat e Xiaomi Redmi Y1 Lite:

 • Ekran 5.5 inç HD
 • SoC Qualcomm Snapdragon 425 me CPU Quad Core dhe GPU Adreno 308
 • 2 GB RAM
 • 16 GB memorie tĂ« brendshme tĂ« zgjerueshme me microSD deri nĂ« 128 GB
 • Kamera e pasme 13 megapikselĂ« me fokus f / 2.2 dhe fokus fokusimi
 • Kamera e pĂ«rparme 5 megapikselĂ« me aperturĂ« f / 2.0
 • Sensor infra tĂ« kuqe
 • Lidhje 4G / LTE, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, GPS, dy SIM
 • 3080 mAh bateri
 • Sistemi operativ Android 7.1.1 Nugat me MIUI 8, mund tĂ« pĂ«rditĂ«sohet nĂ« MIUI 9
 • Dimensionet 153 x 76.2 x 7.55 mm, 150 gram

Xiaomi Redmi Y1 Lite do të jetë në dispozicion duke filluar nga 8 nëntori në ari dhe gri të errët në 6,999 rupie, rreth 92 euro. Për ndërtimin e dy Xiaomi Redmi Y1, është përdorur një kornizë e mesme prej alumini që zvogëlon ndjeshëm peshën në krahasim me përdorimin e çelikut.

Xiaomi Redmi Y1 Lite-foto-cmimi

Ju lutem vini re se hapĂ«sira e SIM mund tĂ« akomodojĂ« dy nano SIM dhe njĂ« microSD nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n kohĂ«Â đŸ˜ŽđŸ˜Ž. Xiaomi premton rezultate tĂ« shkĂ«lqyera edhe nĂ« kushte tĂ« ulta tĂ« ndriçimit falĂ« teknologjisĂ« Pixeling binning qĂ« duhet tĂ« zvogĂ«lojĂ« ndjeshĂ«m zhurmĂ«n nĂ« imazhe, sidomos nĂ« selfie.

ose.al – ShtĂ«pia e teknologjisĂ«

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

3 thoughts on “Prezantohen Xiaomi Redmi Y1 dhe Redmi Y1 Lite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.