Xiaomi Redmi Note-foto
Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi Redmi Note 5 Pro dhe Note 5: çmim marramëndës 🔝🔝

[Përditësim i datës 14/02/2018]

Konfirmohen të gjitha karakteristikat teknike që në ditën e djeshme Shtëpia e teknologjisë publikoi. Më poshtë edhe çmimi zyrtar i modeleve të sapo nxjerra në tregun ndërkombëtar:

Xiaomi Redmi Note 5 do kushtoj rreth 126 euro (9,999 rupie) në variantin 3/32GB dhe 151 euro (11999 rupie) në variantin me 4/64GB.

Përsa i përket versionit Note 5 Pro:

XIAOMI REDMI NOTE 5 PRO DO KUSHTOJ RRETH 176 EURO (13,999 RUPIE) NË VARIANTIN 4/32GB DHE 215 EURO (16,999 RUPIE) NË VARIANTIN ME 6/64GB.

[Artikull i publikuar më 13/02/2018]

Xiaomi shton dy celularë të rinj: Redmi Note 5 dhe Redmi Note 5 Pro

Xiaomi Redmi Note 5 dhe Redmi Note 5 Pro janë protagonistët e imazheve të para zyrtare të lëshuara në internet. Këto janë dy smartfone të mesëm që Xiaomi do prezantoj  nesër.

Lexo edhe: Xiaomi R1

Imazhet u postuan në Twitter nga Donovan Sung, Drejtori i Menaxhimit të Produkteve në Xiaomi. Imazhet konfirmojnë projektin e publikuar në internet tashmë gjatë ditëve të fundit. Të dy pajisjet do të kenë një ekran me një raport formë prej 18:9. Kornizat frontale janë mjaft të vogla. Sensori për njohjen e gjurmëve të gishtërinjve është i pozicionuar në pjesën e pasme të celularit.

Karakteristikat e Xiaomi Redmi 5

Pjesa tjetër e specifikimeve teknike,  kanë të bëjnë vetëm me modelin Redmi Note 5 që përbëhet nga një SoC Snapdragon 625. Shoqërohet nga 3/4 GB RAM, 32/64 GB memorie të brendshme dhe një bateri të integruar me një kapacitet maksimal prej 4000 mAh.

 • Ekran LCD da 5.99″  Full HD+ e aspekt 18:9
 • SoC Qualcomm Snapdragon 625
 • 3/4 GB memoria RAM
 • 32/64 GB memorie të brendshme + mikro SD
 • Fotokamera kryesore: 12MP
 • Fotokamera për selfie: 5MP
 • Bateria: 4000 mAh
 • Jack audio:  3.5mm
 • Sistemi operativ: Android Nougat 7 me MIUI 9
 • Përmasata 151.8 x 72.8 x 7.7mm
 • Pesha: 157gr

Karakteristikat e Xiaomi Redmi Note 5 Pro.

Modeli Xiaomi Redmi Note 5 Pro shoqërohet nga një SoC Snapdragon 636. Ne brendesi nga 3/4/6 GB RAM, 32/64 GB memorie të brendshme dhe një bateri të integruar me një kapacitet maksimal prej 4000 mAh.

 • Ekran LCD da 5.7/5.99″ FHD+ (2160x1080p) e aspekt 18:9
 • SoC Qualcomm Snapdragon 636
 • 3/4/6 GB memoria RAM
 • 32/64GB memorie të brendshme + mikro SD
 • Fotokamera kryesore: 12MP+5MP
 • Fotokamera për selfie: 5MP
 • Bateria: 40000 mAh
 • Jack audio:  3.5mm
 • Sistemi operativ: Android Nougat 7 me MIUI 9
 • Përmasata 158.8 x 75.45 x 8.05mm
 • Pesha: 179gr

Asnjë lajm në lidhje me çmimet. Ne vetëm duhet të presim ditën e nesërme për tu njohur më mirë rreth gamës së re të Redmi-t të Xiaomit.

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.