Lajmet e fundit

Xiaomi Redmi Note 5, dalin fotot e para live per celularin e ri • ose.al

Xiaomi Redmi Note 5 do te jete celulari i ri i kompanise kineze per çmimet e fashes se mesme.

Deri tani kishim shume pak informacione mbi Redmi Note 5, qe kishin te bejne kryesisht me permasat e kranit. Tashme i konfrimuar ne raport 18.9.

Oret e fundit dolen ne Twitter dy foto qe 99% jane fotot live te Redmi Note 5. Ne to shihet nje celular me karakteristika totalisht “minimal-bezel” pra thuajse pa korniza. Ekrani i konfirmuar me raport 18:9 dhe 5.5”. Ne pjesen e pasme shihet nje set fotokamere e tipit “Dual Camera“.

xiaomi redmi note 5

Flitet se fotokamera kryesore e tipit “Dual Camera” do te perbehet nga dy sensore prej 16MP + 5MP. Ndersa nuk ka akoma info mbi fotokameren Selfie.

Redmi Note 5 do te vihet ne jete nga nje procesor SnapDragon 660, ose ne alternative nga nje MediaTek Helio P25. Bateria do te jete si gjithmone e kenaqshme me nje kapacitet prej 4.000 mAh.

Pritet qe Note 5 i Xiaomi te vije me disa varjante kryesore, te bazuara ne nje RAM prej 3 GB ose 4 GB.

Variantet e Xiaomi Redmi Note 5:

Yen Dollar Euro
3GB RAM / 16GB ROM 999 $150 €128
3GB RAM / 32GB ROM 1,299 $195 €167
4GB RAM / 64GB ROM 1,699 $256 €218
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

9 thoughts on “Xiaomi Redmi Note 5, dalin fotot e para live per celularin e ri • ose.al

  1. Unë has një problem me faqen tuaj. Vetëm pres me hap faqen dhe nuk hapet. Ka problem serveri nga futem apo shumë e ngarkuar?
    Vetëm lëviz ajo jeshilja në fillim, sikur bën loading loading loading

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.