xiaomi redmi 6 dy
Celulare Lajmet e fundit

XIAOMI REDMI 6, ja data e prezantimit dhe karakteristikat teknike!

Xiaomi Redmi 6 do të prezantohet zyrtarisht në më pak se një javë, saktësisht më 12 qershor. 
 
Nga te dhenat e fundit dhe imazhet e para të zbuluara ne web, Xiaomi Redmi 6 duhet të karakterizohet nga ekran Full Screen me pranine e “notch” (gadishulli) ne pjesen e siperme te tij, pra me korniza te reduktuara dhe nje Dual Camera ne pjesen e pasme.
 
xiaomi redmi 6
 
Për fat të keq, emri u shfaq vetem në kod nga çertifikatat TENAA – M1805D1SE – dhe lajmi qe Remi 6 do te kete karakteristikat e meposhteme nuk eshte zyrtar, por thuajse zyrtar.
 
Sipas të dhënave të mbledhura, është e mundur të bëhet një hipotezë e parë per skeden teknike:
 
Ekrani: 5.84 “FullHD + (2280 x 1080) 19:9
Procesor okta-core deri në 2.0 GHz (Qualcomm Snapdragon 625)
Sistem Operativ Android 8.1 Oreo i personalizuar ne MIUI
RAM 2 – 3 – 4 GB
Memoria e brendshme 16 – 32 – 64 GB
Kamera e pasme e dyfishtë 12 + 8 MP me flash LED
5MP kamera selfie
Dimensionet: 149.3 × 71.6 × 8.75 mm
Bateria 3900 mAh
 
xiaomi redmi 6 nje
 
 
 
Nuk përjashtohet që Redmi 6 mund të vije në më shumë se një variant, me dimensione dhe karakteristika pak më të ndryshme.
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.