xiaomi mi mix 3 nje
Lajmet e fundit

XIAOMI MI MIX 3, del ne rrjet fotografia e pare: super design.

Në shtator të vitit të kaluar, Xiaomi prezantoi gjeneratën e dytë të smartfonit të saj “full screen”, Mi Mix 2, i cili u pasua në mars nga një version i përmirësuar i quajtur Mi Mix 2s. Gjatë ditës së sotme në rrjet doli imazhi i parë i atij që mendohet të jetë Xiaomi Mi Mix 3.

KLIKO KETU: Mi Pad 4 – tableti perfekt qe kushton sa çereku i iPad

Ndryshe nga pajisjet e mëparshme të linjës Mi Mix që kanë favorizuar kornizën e poshtme, Xiaomi Mi Mix 3 duket se do të ketë pamjen e nje celulari më modern totalisht pa korniza. Sidoqoftë, për shkak të këtij aspekti, duket se nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme në kornizën e sipërme për të instaluar një fotokamer selfie, siç ndodhte në pajisjet e mëparshme. Xiaomi mund të përdorë teknologjitë e zhvilluara nga Vivo dhe Oppo, të cilat përbëhen nga një modul që zhvendoset me sensorë.

Xiaomi Mi Mix 3 – Skeda teknike

Në lidhje me pjesën e prapme të këtij smartphone, asnjë imazh nuk është zbuluar ende, edhe pse pajisja pritet të ngjajë me Mi Mix 2S. Kjo do të thotë që do të ketë nje trup qeramike dhe një instalim vertikal të kamerës në këndin e sipërm, me dy sensorë 12 MP dhe një blic të dyfishtë LED. Në një shënim shtesë, skaneri i pasmë i gjurmëve të gishtërinjve ka gjasa të jetë i pranishëm.

Ashtu si me shumicën e modeleve 2018, Xiaomi Mi Mix 3 duhet të ketë procesorin Snapdragon 845 të Qualcomm-it brenda dhe mund të shoqërohet me 8GB RAM dhe 256GB hapësirë ​​të brendshme.

Për më tepër, duke konsideruar se telefoni i mençur nuk pritet deri më vonë gjatë vitit, Android 9.0 P duhet të pritet drejtpërdrejt nga kutia së bashku me ndërfaqen me porosi MIUI.

xiaomi mi mix 3 (1)

Tani për tani Xiaomi duhet të bëjë ndonjë deklaratë zyrtare në lidhje me smartphoneun e ardhshëm, por duke marrë parasysh Mi Mix 2 të vitit të kaluar, bëri debutimin e tij zyrtar në shtator, nuk do të ishte e çuditshme që Mi Mix 3 të ndiqte të njëjtin orar.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.