xiaomi mi mix 2s
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO] Prezantimi i Xiaomi Mi Mix 2S | 27/03 ora 08:00

Nesër, të martën, më 27 mars, Xiaomi do të ngrejë perden mbi Xiaomi Mi Mix 2S, një evolucion i Xiaomi Mi Mix 2 aktual. Ngjarja do të mbahet në Pekin, kur në Shqipëri do të jetë ora 8.00, dhe ju mund të ndiqni transmetimet drejtpërdrejtë përmes videos zyrtare që kemi lënë më poshtë.

Ka pasur shumë zëra rreth Xiaomi Mi Mix 2S në javët e fundit – ndoshta shumë: por në ditët e fundit informacionet sugjerojnë se do të jetë një përditësim i specifikimeve teknike, duke e mbajtur të pandryshuar dizajnin e Xiaomi Mi Mix 2.

Asgjë ekstravagante, me pak fjalë. Më shumë se e besueshme, në fletën e të dhënave teknike, miratimi i SoC-së të ri të cilësisë së lartë të Qualcomm-it, Snapdragon 845. Së fundi, karikimi me valë dhe kamera dyfishtë e pasme nuk duhet të mungojnë.

[Përditësim 08/03/2018]

Imazhet e zbuluara me pare ne faqen tone treguan se Xiaomi Mi Mix 2s do të vendosë kamerën e tij të vetme në këndin e sipërm të djathtë për të mundësuar një ekran thuajse totalisht pa korniza. Megjithatë, autenticiteti i ketij informacioni pati disa pikepyetje nga perdoruesit dhe ekspertete e teknologjise.

Sot vjen prova video qe fotokamera selfie eshte do te vendoset pikerisht ne hapesiren e zbuluar me pare me fotografite tona. Ajo do te ndodhet ne cepin e siperm djathtas te ekranit. Sa i përket pikave të shkuara, ky është më i padurueshmi, është rreth madhësisë së një ikone të statusit.

Video 1 Xiaomi Mi Mix 2S:

Imazhet e marra nga video e dyte tregojnë se korniza e poshtme e keranit mund te jete pak më e trashë se ajo e celulareve te merparshem te serise Mi Mix.

Video 2 Xiaomi Mi Mix 2S:

[Përditësim 07/03/2018]

Posteri zbulon datën zyrtare së bashku me faktin e njohur tashmë rreth dizajnit bezel-less (vetëm ekran). Xiaomi Mi Mix 2S do të shohë dritën më 27 mars, që është 20 ditë larg. Dje, ka pasur raporte që Mi Mix 2S do të zhvillojë një sistem të dyfishtë të kamerave, sensorët e të cilëve do të punojnë në mënyrë të pavarur.

 Xiaomi Mi Mix 2S-data-treg

Për të grumbulluar të gjitha thashethemet, Mix 2S pritet të jetë celulari i vitit 2018, Qualcomm Snapdragon 845 së bashku me 6 / 8GB RAM. Mundësia e një skaneri të gjurmëve të gishtave nën ekranin duket i zymtë në sajë të një raporti që tregoi skanerin e gjurmëve të gishtave në anën e pasme. 

Duhet të presim akoma për tu njohur me karakteristikat zyrtare!

[Përditësim 02/03/2018]

Xiaomi do te prezantoi celularin e ri Mi Mix 2S ne daten 27 Mars, pra pas pak javesh, por se fundmi ka dale nje foto autentike e celularit te ri. Ju kujtojme qe celulari i pare me design pa korniza “bezel less” ishte pikerisht seria Mi Mix e Xiaomi. Ndaj pritet qe edhe ky smartphone i ri i serise te jete me te vertete revolucionar.

mi mix 2s

Mund te shihet qarte qe Mi Mix 2S, i cili do te vihet ne jete nga proçesori i ri i Qualcomm SnapDragon 845, ka revolucionuar sensorin e shenjes se gishtave. Me shume mundesi ai do te jete i vendosur nen ekran per te mundesuar nje siperfaqe gjithmone e me te madhe te vete ekranit.

Ai do te kete nje madhesi prej 6.01” i teknologjise OLED dhe do te kete sensore fotokamer Sony IMX363, te njejtin sensor te Asus Zenfone 5 top class.

[Përditësim 12/02/2018]

Prezantimi zyrtar tani duhet të jetë i afërt pasi është caktuar një ngjarje në MWC eardhshëm në Barcelonë. Në faqen kineze Weibo u zbuluan në orët e fundit çfarë specifikimet kryesore teknike të pajisjes së re që duket se ka karakteristika të rëndësishme.

Le të fillojmë me trupin e bërë tërësisht prej qeramike me një ekran pa korniza prej 5.99 inç.

Xiaomi Mi Mix 2S, me sa duket, do të mundësohet nga një procesor Snapdragon 845, një nga zgjidhjet më të mira aktualisht në tregun e smartfonëve.

Ky chipset do të mbështetet nga një RAM prej 8 GB dhe 256 GB memorie të brendshme. RAM-i, pra, është më e lartë se ajo që kishte dalë para disa javësh. U tha se do të ishte 6 GB. Në anën e pasme kamera ka një lente të dyfishtë 12MP dhe një zmadhim optik.

Poshtë ekranit do të gjeni një lexues të gjurmëve të gishtave që duhet të sigurojnë siguri maksimale për të dhënat e përmbajtura brenda pajisjes.

[Artikull i shkruar më 07/02/18]

Per here te pare pranohet mundesia qe kompania Xiaomi te nxjerre ne shitje nje tjeter version te serise Mi Mix. Behet fjale per “vellain e madh ” te celularit Mi Mix 2, i cili pati shume sukses ne shitje per shkak te karakteristikave mjaft te mira dhe sidomos super design-it te tij.

Ne websitin “AnTuTu” ku maten benchmark te te gjitha llojeve te celulareve prezent ne treg dhe te atyre qe do te vijne se shpejti, u shfaq nje dispozitiv Xiaomi me emrin “Polaris”. Shume mendojne se behet fjale pikerisht per Mi Mix 2S.

E papritura ka te beje me nivelin e pikeve qe arriti ky dispozitiv ne AnTuTu. Plot 270.461 pike, duke kaluar mbi Huawei Mate 10 Pro, i cili me proçesorin e tij Kirin 970 arriti ne maksimumin e 218.000 pikeve.

mi mix 2s

Ky rrekord le te mendojme se Xiaomi Mi Mix 2S do te jete i pajisur me proçesori ne ri te Qualcomm: SnapDragon 845. Kujtojme se proçesori i ri do te prezantohet ne eventin MWS, ku do te prezantohet dhe seria Galaxy S9 e kompanise Samsung.

Xiaomi Mi Mix 2S mendohet do te kete nje design akoma me revolucionar persa i perket ekranit. Ne fakt, fotografia e pare qe ka dale online eshte me te vertete shume interesante.

Foto Xiaomi Mi Mix 2S:

xiaomi mi mix 2s

ose.al – Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.