Mi Mix 2 qeramike
Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi Mi Mix 2 Qeramike i Zi ultra design me 128 GB memorie

[perditesim 06.12.2017]

Perveç versioni Xiaomi Mi Mix 2 Qeramike e bardhe, kompania kineze do te prezantoje edh eversionin me qeramike te zeze. Mete vertet nje design super.

Edhe versioni Mi Mix 2 Qeramike e Zeze do te kete 8 GB RAM dhe 128 GB ROM, dhe do te kushtoje nga fabrika rreth 600 $.

Foto Xiaomi Mi Mix 2 Qeramike e Zeze:

xiaomi mi mix 2 qeramike

Foto Xiaomi Mi Mix 2 Qeramike e bardhe:

Mi Mix 2 Qeramike

Kur doli para disa muajsh, te gjithe mbetem te mahnitur nga design i ketij Xiaomi Mi Mix 2 ne ngjyren e zeze. Nderkohe se shpejti do te dale dhe nje version i Mi Mix 2 Qeramike ne ngjyre totalisht te bardhe.

Konfirmimi vjen nga miss Sun Changxu. Ky i fundit ka publikuar disa foto ne social network kinez Weibo, ne te cilin demonstrohet Xiaomi Mi Mix 2 Qeramike i bardhe.

Per me teper, perveç ngjyres se bardhe qeramike jashtezakonisht te bukur, ky version do te jete akoma me potent.

Ai do te kete 8 GB RAM dhe 128 GB memorie ROM.

Per realizimin e ketij produkti, kapaqet prej qeramike te bardhe perpunohen ne nje proces shume delikat ne temperatura deri ne 1400 grade.

Cmimi do te jete rreth 600 euro nga fabrika, dhe do te nise shitjet ne 11 nentor.

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.