xiaomi mi max 2-karakteristikat-dalja-ne-treg-4GB-RAM
Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi Mi Max 2, gati per publikun

Gjatë spektaklit të caktuar për 19 prill me daljen e Xiaomi Mi 6, prodhuesi kinez mund të paraqesë edhe Xiaomi Mi Max 2. Evolucioni i modelit aktual në treg nga i cili me siguri do të trashëgojë disa karakteristika teknike.

Sipas thashetheme deri më tani, do të dalin në treg dy variante të ndryshme. Ndryshimi kryesor është procesori, Snapdragon 626 dhe për herë të parë Snapdragon 660. Ekran duhet të jetë i njëjtë 6.4″ me rezolucion të plotë Full HD. Bateri do të ketë një kapacitet prej 5.000 mAh.xiaomi mi max 2-karakteristikat-GFX

Xiaomi Mi Max 2

konfirmon praninë e 4GB RAM, deri në 128GB memorie të brendshme, një sistem operativ personal të bazuar në Android 7.1.1 Nougat. Fotokamera kryesore është prej 11MP. Nuk do mungojnë mundësia për video 4K.

Versioni me OS më pak të fuqishme do të ofrohet për 1,499 juanë (rreth 204 euro), ndërsa versioni i lartë do të ketë një kosto pak më të madhe prej 1,699 juan (rreth 231 euro). Ne shpresojmë që të japin më shumë informacion në ditët e ardhshme.

Të gjitha këto informacione u morrën nga siti GFXBench. Më poshtë disa fotografi të mundshme të celularit të ardhshëm Xiaomi.

©2017 – ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.