xiaomi mi a2 lite-foto1
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Xiaomi Mi A2 Lite – një tjetër celular spektakolar

Të gjithë jemi duke pritur Xiaomi Mi A2, por Xiaomi sapo zbuloi versionin Xiaomi Mi A2 Lite. Smartphoni sapo u publikua në websitin e famshëm të e-commerce Aliexpress me ngjyrat Gold, Black e Blue, edhe pse mendojmë se do dalin shpejt edhe ngjyrat e tjera.

LEXO EDHE:  Fshini mesazhet WhatsApp me këtë teknikë të re

Më poshtë skeda teknike e plotë e  Xiaomi Mi A2 Lite që mund të shikohet edhe tek adresa e internetit:
 • Sistemi operativ Android 8.1 (Android One)
 • Ekrani 5,84” 2280×1080 FHD+
 • Qualcomm Snapdragon 625 @2.0GHz
 • GPU Adreno 506
 • 3GB RAM
 • 32GB memoria e brëndshme (3 slot gjithsej, 2 për SIM, 1 për microSD)
 • Bateria 4000mAh
 • Fotokamera për selfie 5MP me AI Portrait dhe AI Smart Beauty
 • Dual Cam 12+5MP me inteligjencë artificiale, PDAF
 • 4G LTE, dual SIM Dual Standby, Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 a/b/g/n, GPS, GLONASS, Beidou
 • Përmasat: 149,33×71,68×8,75mm për 178 gram

Versioni global për tregun shqiptare kushton 198 dollarë. Për dërgesën duhet të prisni pak si shumë: 52-65 ditë.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.