Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi Mi A2, informacionet e para mbi karakteristikat dhe design!

Xiaomi Mi A2 pritet në tre variante – 32GB me çmim 289 euro, variantin 64GB për 329 Euro, dhe variantin 128GB që mund të kushtojë 369 euro. Theksojmë se këto janë çmime të parashikuara dhe jo ato reale.

[artikull i shkruar me 27 Mars]

Nderkohe qe kompania kineze Xiaomi eshte e zene duke prezantuar Xiaomi Mi Mix 2S dhe se shpejti Xiaomi Mi 7, vijne lajmet e para per Xiaomi Mi A2. Nje nder celularet me te shumepritur nga perdoruesit me buxhet te limituar. Kujtojme qe ai do te jete pasardhesi i te famshmit Xiaomi Mi A1, i cili u klasifikua si celulari “best by”, pra me i mire per raportin çmim / kualitet nga smartphon-et e fashes se mesme dhe te ulet.

KLIKO KETU: SAMSUNG GALAXY S10 – Fantastik!

Se fundmi, ne social network kinez TENAA eshte vene re nje produkt i ri Xiaomi me kod M1804D2SC/M1804D2SG, dhe mesa duket do te kemi te bejme pikerisht me imazhet e para te Xiaomi Mi A2.

Foto Xiaomi Mi A2:

Xiaomi Mi 6X ose Mi A2 ne nivel global duket te kete nje ekran me raport 18:9 dhe nje sensor fotokamere “dual camera”. Duket se nga ana e design ai do te jete mjaft i ngjashem me Xiaomi Redmi Note 5. Por aspekti kryesor normalisht ka te beje me sistemin operativ. Ju kujtohet fraza qe karakterizoi Xiaomi Mi A1:

Created by Xiaomi, Powered by Google

Sistemi operativ Android Oreo 8.0 fabrike do te jete ne qender te ofertes se Xiaomi per kete Mi A2. Mezi presim te kemi me shume informacione.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.